Rejestracja
Zarejestruj się, jeśli nie masz jeszcze konta.
Logowanie
Zaloguj się, jeśli masz już konto w serwisie.
 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj.
Info

Przewodnik „Kariera w Finansach i Bankowości” został stworzony z myślą o studentach i absolwentach, którzy chcieliby związać swoją przyszłość zawodową z sektorem finansowym. Wydawany na początku roku akademickiego trafia w ręce młodych ludzi, którzy poszukują pracy w obszarze BPO/SSC, usług finansowych i doradczych, bankowości oraz w działach IT instytucji finansowych.

 

Publikacja wyróżnia się na tle innych tytułów dostępnych dla studentów i absolwentów w biurach karier lub dystrybuowanych na targach pracy. Przede wszystkim czytelnik może znaleźć w przewodniku merytoryczne treści, które dziennikarze serwisu KarierawFinansach.pl opracowują razem z pracodawcami sektora finansowego. Każdy z artykułów jest podzielony na trzy części: pierwsza z nich dotyczy aktualnych trendów na rynku pracy związanych z zawodem lub branżą, druga – ścieżki kariery lub profilu zawodowego, a trzecia – kompetencji lub perspektyw rozwoju. Dodatkowo, teksty dopełniają półstronicowe wywiady z specjalistami, którzy opowiadają o swojej karierze. Czytelnik aktywnie poszukujący pracy może również zapoznać się z profilami pracodawców, w których znajdzie informacje na temat procesu rekrutacyjnego, ofert pracy lub staży.  

 

Obecnie na rynku dostępny jest 6. numer „Kariery w Finansach i Bankowości” na rok akademicki 2014/15. Wydawcą przewodnika jest firma MBE group.

 

Zapraszamy do lektury przewodnika w wersji elektronicznej. Osoby zainteresowane uzyskaniem wersji drukowanej zapraszamy do sekcji „Wersja drukowana”.

 

Zespół redakcyjny KarierawFinansach.pl

Instrukcja

Drogi czytelniku,

 

dziękujemy za odwiedziny strony poświęconej przewodnikowi „Kariera w Finansach i Bankowości”. W celu łatwiejszego korzystania z opublikowanych treści opracowaliśmy instrukcję, która może okazać się pomocna w trakcie lektury publikacji w wersji elektronicznej.

 

Menu nawigacyjne

 

Info – dotyczy podstawowych informacji na temat przewodnika.

 

Strona po stronie – ta opcja pozwala przeglądać online każdą stronę przewodnika przy zachowaniu układu z wersji drukowanej.

 

Pobierz PDF – pozwala poprać publikację na komputer. Po wybraniu tej opcji użytkownik zostaje przekierowany do okna logowania/rejestracji. Wersja PDF dostępna jest wyłącznie dla osób posiadających konto w serwisie KarierawFinansach.pl.

 

Pod menu nawigacyjnym znajdziesz dwie dodatkowe opcje:

 

Twoja opinia – pozwala ocenić efekty prac redakcyjnych. Nasz zespół otwarty jest na wszelkie sugestie, dlatego już teraz dziękujemy za informację zwrotną dotyczącą publikacji.

 

Wersja drukowana – tutaj dowiesz się, w których biurach karier możesz odebrać przewodnik w wersji drukowanej.

 

Menu prezentacji treści

 

Menu prezentujące artykuły oraz profile pracodawców znajduje się po lewej stronie. Menu odzwierciedla podział treści przewodnika w wersji drukowanej. Po wybraniu pozycji w menu (np. artykuły) lub klikając na jeden z obrazków (tzw. kafelek) zostaniesz przekierowany do wybranych treści.

 

Artykuły -  w tej sekcji prezentujemy 7 artykułów opracowanych wspólnie z pracodawcami i ekspertami zajmującymi się rynkiem pracy.

 

Zawody przyszłości – w tej sekcji znajdziesz 8 artykułów na temat zawodów, którymi warto się zainteresować jeszcze podczas studiów.

 

Sektor BPO/SSC – w tej sekcji zapraszamy do lektury 3 artykułów na temat branż sektora nowoczesnych usług biznesowych.

 

Usługi finansowe – w tej sekcji czeka na Ciebie 7 tekstów poświęconych branżom z obszaru finansów.

 

Bankowość – w tej sekcji poznasz sektor bankowy w 3 artykułach poświęconych różnym rodzajom bankowości.

 

Usługi doradcze – w tej sekcji poznasz tajniki konsultingu w 5 obszarach tematycznych.

 

IT w finansach – w tej sekcji prezentujemy 2 artykuły na temat pracy w działach IT instytucji finansowych.

 

Kwalifikacje zawodowe – w tej sekcji przeczytasz 4 teksty poświęcone ważnym w świecie finansów certyfikatom.

 

Profile – dzięki 53 profilom poznasz plany rekrutacyjne pracodawców w roku akademickim 2014/15.

 

Każdy z artykułów składa się z 2 lub 3 części:

 

Opis branży/zawodu – dotyczy najważniejszych trendów rynkowych, poszukiwanych przez pracodawców kompetencji oraz perspektyw rozwoju.

 

Wywiad z managerem – w tej zakładce prezentujemy zapis rozmowy z ekspertem na temat kariery w wybranej branży lub perspektywach związanych z zawodami przyszłości.

 

Wywiad ze specjalistą – w tej zakładce prezentujemy zapis rozmowy ze specjalistami, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach zawodowych.

 

Wywiady z managerami publikujemy po raz pierwszy (zapisy rozmów nie znalazły się w wersji drukowanej), natomiast wywiady ze specjalistami są zazwyczaj dłuższe, niż te opublikowane na łamach przewodnika w wersji drukowanej. Warto się z nimi zatem zapoznać.

 

Zapraszamy do lektury.

 

Zespół redakcyjny KarierawFinansach.pl 

Twoja opinia
Twoja opinia na temat aktualnej edycji magazynu Kariera w Finansach i Bankowości ma duże znaczenie i będzie dla nas inspiracją w trakcie pracy nad kolejnym wydaniem przewodnika. Wszystkich czytelników zachęcamy do nadsyłania komentarzy. Wystarczy wypełnić poniższy formularz.
UE