Organizator

HILLWAY Training & Consulting

Zobacz profil
Termin
2017-02-13 do 2017-02-14

Czas trwania
2 dni (16 godzin)

Lokalizacja
Warszawa

Cena
1950 zł + VAT 23%

Kategoria
  • Finanse/Bankowość
  • Kadry/Płace
  • Kontroling
  • Umiejętności miękkie
  • Zarządzanie
  • Audyt
  • Administracja

Rodzaj
  • Kursy i szkolenia

Tryb
Dzienne

Data publikacji: 2016-05-19

Finanse korporacyjne w praktyce – jak zapanować nad ogromną liczbą danych 13-14.02.2017

Szczegóły szkolenia: http://www.hillway.pl/szkolenie-finanse-korporacyjne-w-praktyce/

 Program:

Wprowadzenie do finansów przedsiębiorstwa:
Funkcje i zadania zarządzania finansami w korporacji
Spojrzenie managerskie – finanse w kontekście zarządczym
Myślenie strategiczne i operacyjne a finanse:

  • Budowanie i optymalizacja procesów biznesowych
  • Źródła i rodzaje ryzyk biznesowych
  • Rola analizy strategicznej
  • Analiza makrootoczenia
  • Analiza otoczenia konkurencyjnego
  • Ocena pozycji strategicznej przedsiębiorstwa

Rachunek zysków i strat, bilans, cash flow:
  • Konstrukcja bilansu
  • Majątek a źródła jego finansowania
  • Interpretacja kluczowych pozycji bilansu
  • Wariant kalkulacyjny i porównawczy rachunku zysków i strat
  • Przychody i koszty a wynik przedsiębiorstwa
  • Interpretacja poszczególnych poziomów wyniku
  • Analiza płynności finansowej
  • Płynność finansowa – możliwości działania w różnych przypadkach

Analiza efektywności i zyskowności funkcjonowania przedsiębiorstwa:
  • Istota analizy wskaźnikowej
  • Wskaźniki rentowności
  • Wskaźniki płynności
  • Wskaźniki zadłużenia
  • Wskaźniki sprawności zarządzania

Wycena wartości przedsiębiorstwa:
  • Klasyfikacja metod wyceny – majątkowe, dochodowe, porównawcze
  • Ekonomiczna wartość dodana (EVA) a rynkowa wartość dodana (MVA), wyznaczanie
  • i interpretacja mierników kreowania wartości przedsiębiorstwa
  • Zagadnienia kosztu kapitału (narzędzia pomiaru i źródła informacji)

Zarządzanie procesem inwestycyjnym:
  • Proces planowania i organizacji inwestycji
  • Budowa portfela inicjatyw strategicznych
  • Ocena efektywności projektów inwestycyjnych i rekomendacje
  • Kontrola i nadzór realizacji projektów
  • Najczęściej popełniane błędy podczas procesu inwestycyjnego
  • Monitorowanie uzyskiwanych korzyści

Analiza wrażliwości i analiza scenariuszowa:
  • Wpływ zmian poszczególnych czynników popytowo-kosztowych
  • Analiza statystyczna scenariuszy – odchylenie standardowe, współczynnik zmienności
  • Analiza wpływu zmian i ewentualnego opóźnienia na efektywność inwestycji
  • Rozwój poprzez fuzje i przejęcia (M&A)
  • Rodzaje i procesy przejęcia
  • Rozwój organiczny a przez M&A
  • Ocena akwizycji z punktu widzenia pomnażania wartości kapitału

Podsumowanie i zakończenie.

Szkolenia finansowe prowadzone są przy użyciu arkuszy kalkulacyjnych, dlatego niezbędne jest posiadanie komputera przenośnego. Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu.

Metodologia:

Jako jedna z nielicznych instytucji szkoleniowych w Polsce dbamy o to, aby szkolenia otwarte były dopasowane do potrzeb uczestników.

W trakcie szkolenia Trener uwzględnia indywidualne sytuacje z Państwa środowiska pracy, przedstawia narzędzia i rozwiązania gotowe do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu!
Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów (80%) popartych krótkimi mini-wykładami (20%), podczas których przekazywane będą niezbędne treści teoretyczne. Charakter zajęć ma za zadanie angażować wszystkich uczestników do aktywnego udziału, poprzez pracę w grupach, liczne ćwiczenia, dyskusje, burze mózgów, analizę przypadków, symulacje realnych sytuacji / zachowań w obliczu zaistniałych zmian.
Skuteczne przyswajanie nowych wiadomości i umiejętności jest możliwe wyłącznie w warunkach aktywnej uwagi słuchaczy. Jeśli nie są oni zaciekawieni, zmotywowani do słuchania, nie uczą się. Szkolenie prowadzi Trener, który potrafi zarazić entuzjazmem, inicjatywą oraz przyjemnością z nauki.

Nasz Trener z całej dostępnej mu wiedzy wybierze rzeczy kluczowe, zgodne z potrzebami i oczekiwaniami uczestników.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie Finanse korporacyjne w praktyce – jak zapanować nad ogromną liczbą danych przeznaczone jest dla osób zainteresowanych zrozumieniem mechanizmów związanych z nowoczesnym podejściem do zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Szkolenie dedykowane jest osobom, które planują budowę lub wzmocnienie istniejącego systemu zarządzania finansami, specjalistom ds. controllingu, kontrolerom finansowym, a także wszystkim pracownikom pionów finansowych. Wiedza ta jest kluczowa nie tylko na stanowiskach managerskich czy w działach finansowych. Szkolenie polecane jest szczególnie właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani podnoszeniem swoich kompetencji i doskonaleniu warsztatu podejmowania trafnych decyzji biznesowych.

Informacje organizacyjne:

-szkolenie trwa 2 dni (16h);
-zajęcia odbywają się w godzinach 9.00-17.00;
-ze względu na warsztatową formę szkolenia maksymalna liczba uczestników to 8-12 osób

Rabaty:

Zgłoszenia 2 osób – 5% rabatu
Zgłoszenia 3 osób – 10% rabatu

Rabaty nie łączą się, istnieje możliwość negocjacji cen przy zgłoszeniu większej ilości osób.

Cena zawiera:

- Prowadzenie szkolenia przez doświadczonego Trenera
- Komplet materiałów szkoleniowych wraz z ćwiczeniami
- Dyplomy uczestnictwa.
- Konsultacje po-szkoleniowe
- Catering i przerwy kawowe w trakcie szkolenia
- Lunch dla uczestników szkolenia

Zgłoszenie:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu wystarczy zapoznać się z warunkami uczestnictwa i wypełnić Formularz zgłoszeniowy znajdujące się na naszej stronie internetowej http://www.hillway.pl/warunki-uczestnictwa-szkolenia-otwarte/
 oraz odesłać faxem pod numer: 22 250 22 44 lub skan zgłoszenia mailem na adres: info@hillway.pl

KARTA ZGŁOSZENIA: http://www.hillway.pl/wp-content/uploads/2012/10/ZG%C5%81OSZENIE-UCZESTNICTWA-HILLWAY-v.2015.pdf

Na podstawie przesłanych informacji w ciągu 48h skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić rezerwację miejsca.

Skontaktuj się z nami już dziś!

HILLWAY Training & Consulting Sp. J.
ul. Grażyny 13/15
02-548 Warszawa
e.mail: info@hillway.pl

Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.

Zapraszamy do kontaktu i pozdrawiamy!

Zespół HILLWAY!
Spodobała Ci się ta oferta?
Temat pod lupą
Na zdj. Edyta Gałaszewska-Bogusz

W naszej organizacji stawiamy na indywidualność

W XXI wieku, w którym praca coraz częściej wyraża naszą osobowość i odzwierciedla nasze zainteresowania, jak nigdy dotąd o wysokiej jakości miejsca pracy świadczy kultura organizacyjna, różnorodność i poszanowanie indywidualności. O tych wyzwaniach, które dotyczą zarówno pracowników, jak i pracodawców rozmawiamy z Edyta Gałaszewska-Bogusz, Dyrektorem Accenture Operations w Polsce.

Więcej artykułów
Awanse
Kamil Lubiejewski

Savills z nowym dyrektorem finansowym

Kamil Lubiejewski objął stanowisko Dyrektora Finansowego i Operacyjnego w międzynarodowej agencji doradczej Savills. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał za kształtowanie i realizację strategii finansowej oraz wdrażanie i koordynację projektów związanych z rozwojem firmy w Polsce.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Opodatkowanie umów w działalności gospodarczej

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Opodatkowanie umów w działalności gospodarczej".

Więcej wydarzeń

Skorzystaj proszę z poniższego formularza, aby wysłać swoje zgłoszenie na szkolenie bezpośrednio do organizatora. Wystarczy, że podasz swoje dane, a my wyślemy wiadomość do osoby odpowiedzialnej za organizację szkolenia, która skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Potwierdzenie wysłania zgłoszenia zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Powodzenia!

Wysyłając aplikację zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach rekrutacyjnych przez firmę publikującą ogłoszenie. Jeśli nazwa firmy nie jest podana, zostanie Ci ona przekazania jedynie w sytuacji, gdy Twoja kandydatura zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym. Twoje dane osobowe są ponadto gromadzone w celach statystycznych przez firmę MBE group Sp. z o.o. W każdej chwili przysługuje Ci prawo żądania usunięcia tych danych. Jeśli nie akceptujesz powyższych postanowień, nie wysyłaj proszę aplikacji na to ogłoszenie.

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia na szkolenie. Zostało ono przekazana jego organizatorowi, a potwierdzenie wysłaliśmy na adres mailowy podany przez Ciebie w formularzu.

Zapraszamy do założenia konta w serwisie KarierawFinansach.pl. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności serwisu, np. powiadomień z ofertami pracy dostosowanymi do Twoich preferencji. Ponadto Twoje CV zostanie automatycznie dołączone do profilu, dzięki czemu mogą dotrzeć do Ciebie pracodawcy i w ten sposób szybciej znajdziesz pracę.

Bądź na bieżąco!
Zamów bezpłatne powiadomienie z ofertami szkoleń
UE