Organizator

CEDOZ Akademia Prawa Pracy i Rachunkowości

Zobacz profil
Termin
2017-04-12 do 2017-04-12
 
Lokalizacja
Warszawa
 
Cena
290 zł
 
Kategoria
 • Kadry/Płace
 • Ubezpieczenia
 
Rodzaj
 • Kursy i szkolenia
 
Data publikacji: 2017-01-04

Korekty ZUS - korygowanie dokumentów na podstawie zawiadomienia o błędach WDR

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy w zakresie przygotowywania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz korygowania dokumentów na podstawie WDR otrzymanych z ZUS.

Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych z dnia 13 października 1998r ( Dz. U. nr 137 poz.887 ze zm.) nakłada na płatnika składek szereg obowiązków takich jak: rzetelne prowadzenie dokumentacji ubezpieczeniowej związanej z naliczaniem i odprowadzaniem składek za ubezpieczonych, jak również zgłaszanie wszelkich zmian danych, jakie nastąpiły w stosunku do danych wykazanych w dokumentach przekazanych do ZUS.

Płatnik składek powinien być świadomy zagrożeń, jakie wynikają z niedopełnienia w/w obowiązków oraz konsekwencji na jakie się naraża nie wywiązując się z  tych zadań. Stosowane przez ZUS  sankcje, zmierzające do realizowania przez płatników zadań wynikających z ustawy o SUS, nie wszystkie mają wymiar finansowy, ale wszystkie są bardzo dla płatników dokuczliwe.

FORMA SZKOLENIA

Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów poprzedzonych wykładem, podczas którego prowadzący przedstawia liczne przykłady i interpretacje, oraz zaprasza uczestników do samodzielnego rozwiązywania zadań w programie „PŁATNIK”, które systematyzują i porządkują wiedzę w zakresie obowiązków wynikających z ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych.

1. Analiza zawiadomienia o błędach przesłanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 • „Wewnętrzny dokument Rozliczeniowy WDR” – omówienie
 • „Rozbieżności pomiędzy DRA i WDR ZUS - omówienie i analiza czynników mających  wpływ na występujące różnice w kwotach składek
 • Wyjaśnienie poszczególnych dokumentów uznanych jako błędnych.

2. Weryfikacja rozbieżności pomiędzy DRA i WDR w oparciu o bazę danych programu Płatnik oraz dokumentacje źródłową.
3. Warsztaty praktyczne

 • Omówienie i praktyczne zastosowanie wyciągów z Centralnego Rejestru Ubezpieczonych
 • Przygotowanie dokumentacji korygującej z zastosowaniem narzędzi programu Płatnik ułatwiających wykonywanie korekt
 • Ćwiczenia na zawiadomieniach o błędach, omówienie poszczególnych bloków zawiadomienia oraz sposoby ich korygowania :

- "Ubezpieczeni, dla których brak jest raportów imiennych"
- "Raporty imienne niezgodne ze zgłoszeniem ubezpieczonego"
- "Błędne raporty imienne"
- "Raporty imienne nieznanych ubezpieczonych"
- "Odrzucone pozycje raportów ze względu na błędy w innych raportach"
- "Raporty imienne bez deklaracji"
- "Raporty imienne nadmiarowe"
- Przekroczenie trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku rozliczeniowym omówienie i sposób korygowania.
- Urlopy wychowawcze , macierzyńskie i zasiłki 
- Umowy cywilnoprawne  - prawidłowe ich rozliczanie od 1999

Cena:

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 290 zł.

Cena kursu obejmuje:

 • komplet materiałów dydaktycznych
 • zaświadczenie o ukończenie szkolenia
Spodobała Ci się ta oferta?
Temat pod lupą
Na zdj. Edyta Gałaszewska-Bogusz

W naszej organizacji stawiamy na indywidualność

W XXI wieku, w którym praca coraz częściej wyraża naszą osobowość i odzwierciedla nasze zainteresowania, jak nigdy dotąd o wysokiej jakości miejsca pracy świadczy kultura organizacyjna, różnorodność i poszanowanie indywidualności. O tych wyzwaniach, które dotyczą zarówno pracowników, jak i pracodawców rozmawiamy z Edytą Gałaszewską-Bogusz, Dyrektorem Accenture Operations w Polsce.

Więcej artykułów
Awanse
Maciej Harczuk

Maciej Harczuk w zarządzie Euler Hermes

3 lutego 2017 roku Rada Nadzorcza Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes SA powołała Macieja Harczuka, Członka Zarządu Euler Hermes Services Polska Sp. z o.o. oraz CEO spółki Euler Hermes Collections Sp. z o.o., na stanowisko Członka Zarządu.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Jedyne w tym roku szkolenia asesorów konkursu Polish Project Excellence Award 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w jedynych w tym roku warsztatach asesorów oceniających projekty w konkursie na najlepiej zarządzany projekt, organizowanym przez Stowarzyszenie IPMA Polska.

Więcej wydarzeń
 

Skorzystaj proszę z poniższego formularza, aby wysłać swoje zgłoszenie na szkolenie bezpośrednio do organizatora. Wystarczy, że podasz swoje dane, a my wyślemy wiadomość do osoby odpowiedzialnej za organizację szkolenia, która skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Potwierdzenie wysłania zgłoszenia zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Powodzenia!

Wysyłając aplikację zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach rekrutacyjnych przez firmę publikującą ogłoszenie. Jeśli nazwa firmy nie jest podana, zostanie Ci ona przekazania jedynie w sytuacji, gdy Twoja kandydatura zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym. Twoje dane osobowe są ponadto gromadzone w celach statystycznych przez firmę MBE group Sp. z o.o. W każdej chwili przysługuje Ci prawo żądania usunięcia tych danych. Jeśli nie akceptujesz powyższych postanowień, nie wysyłaj proszę aplikacji na to ogłoszenie.

 

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia na szkolenie. Zostało ono przekazana jego organizatorowi, a potwierdzenie wysłaliśmy na adres mailowy podany przez Ciebie w formularzu.

Zapraszamy do założenia konta w serwisie KarierawFinansach.pl. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności serwisu, np. powiadomień z ofertami pracy dostosowanymi do Twoich preferencji. Ponadto Twoje CV zostanie automatycznie dołączone do profilu, dzięki czemu mogą dotrzeć do Ciebie pracodawcy i w ten sposób szybciej znajdziesz pracę.

Bądź na bieżąco!
Zamów bezpłatne powiadomienie z ofertami szkoleń
UE