Organizator

CEDOZ Akademia Prawa Pracy i Rachunkowości

Zobacz profil
Termin
2018-05-31 do 2018-05-31

Lokalizacja
Warszawa

Cena
600,00* zł + VAT

Kategoria
  • Księgowość

Rodzaj
  • Kursy i szkolenia

Data publikacji: 2016-05-24

Prowadzenie ksiąg rachunkowych z obsługą programów użytkowych i nauką języka polskiego w rachunkowości- oferta specjalna dla cudzoziemców

Atrakcyjność naszego kraju w zakresie budowania i przenoszenia do Polski firm z sektora BPO i SSC stawia przed przedsiębiorstwami kolejne wyzwanie jakim jest pozyskanie pożądanych kompetencji językowych.

Wiele firm staje przed więc wyzwaniem przed wyzwaniem: zatrudnić kompetencje językowe a zawodowe wyksztacić ? Czy odwrotnie ?

Nasz kurs jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w tym zakresie. Nauczymy cudzoziemców, władających pożądanym językiem, rachunkowości: księgowanie zobowiązań, księgowanie należności czy prowadzenie księgi głównej to już wkrótce wiedza bez tajemnic.

Szkolenie ma na celu zdobycie wiedzy z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego niezbędnej do codziennej pracy w zespole finansowo-księgowym.

Celem szkolenie jest uzyskanie kompetencji niezbędnych do dokonywania ewidencji zderzań gospodarczych, kalkulacji podatkowych oraz raportów i zestawień zarządczych .

Szkolnie prowadzone jest w formie warsztatów poprzedzonych wykładem, podczas którego prowadzący przedstawia liczne przykłady i interpretacje, oraz zaprasza uczestników do samodzielnego rozwiązywania ćwiczeń, które systematyzują i porządkują wiedzę.

PROGRAM:

I.    Podatkowa książka przychodów i rozchodów

  1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej
  2. Rodzaje, podział i pojęcie podatków w działalności gospodarczej  - wybrane zagadnienia z prawa podatkowego, ordynacji podatkowej
  3. Karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
  4. Obowiązek i zasady prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów oraz wybór metody opodatkowania
  5. Dowody księgowe i ich klasyfikacja
  6. Źródła przychodów i ich ewidencja
  7. Koszty uzyskania przychodów, rodzaje kosztów oraz sposób ich księgowania
  8. Ewidencje dodatkowe i obowiązek ich prowadzenia
  9. Inwentaryzacja, wycena zapasów
  10. Wynik na działalności gospodarczej
  11. Odliczenie straty z lat ubiegłych
  12. Likwidacja działalności gospodarczej, a skutki podatkowe
  13. Zadania tematyczne
  14. Podatek od towarów i usług (VAT)

II.    Rachunkowość poziom pierwszy - podstawy rachunkowości

  1. Pojęcia wstępne z rachunkowości
  2. Zasoby majątkowe i źródła ich finansowania
  3. Zdarzenia gospodarcze. Operacje gospodarcze i ich wpływ na bilans
  4. Pojęcie konta księgowego.
  5. Segmenty działalności jednostki gospodarczej
  6. Wybrane zagadnienia z rozliczeń publicznoprawnych (podatki i opłaty, podatek dochodowy, ubezpieczenia społeczne, VAT)
  7. Aktywa pieniężne i rozrachunki
  8. Rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne
  9. Obrót materiałowy i towarowy
  10. Warianty ewidencyjne kosztów podstawowej działalności operacyjnej
  11. Sprawozdanie finansowe
  12. Kodeks zawodowej etyki w rachunkowości

III. Księgowość komputerowa

  1. Instalacja programu fk Symfonia
  2. Kartoteki w programie fk
  3. Plan kont i bilans otwarcia
  4. Dekretacje i księgowanie operacji gospodarczych
  5. Rejestry VAT
  6. Zestawienia i sprawozdania programu fk
  7. Archiwizacja danych

IV.    Rachunkowość poziom drugi – warsztaty praktyczne

  1. Zwięzłe podsumowanie podstaw rachunkowości – warsztaty
  2. Ewidencja wynagrodzeń
  3. Ewidencja kosztów
  4. Ewidencja VAT
  5. Ewidencja środków trwałych.
  6. Ewidencja CIT
  7. Przygotowanie rachunku zysków i strat i bilansu

V.      Wynagrodzenia

  1. Wynagrodzenie ze stosunku pracy - definicje, podstawowe pojęcia
  2. Podstawy prawne kalkulacji wynagrodzeń
  3. Systemy wynagradzania
  4. Dokumentacja wynagrodzeń
  5. Wynagrodzenie minimalne i dodatek wyrównawczy
  6. Składniki wynagrodzenia
  7. Podstawowe informacje dotyczące ubezpieczeń społecznych
  8. Od czego płaci się składki ZUS - wyłączenia
  9. Parametry stosowane przy kalkulacji wynagrodzeń
  10. Od czego płaci się podatki - wyłączenia
  11. Ćwiczenia praktyczne w wyliczaniu kwoty netto z uwzględnieniem sytuacji szczególnych (ograniczenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe)
  12. Ustalanie wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca wraz z ćwiczeniami praktycznymi
  13. Podstawowe zasady dotyczące wypłaty świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa wraz z ćwiczeniami praktycznymi
  14. Zasady ustalania wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych
  15. Zasady ustalania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop
  16. Tworzenie listy płac w oparciu o różne elementy wynagrodzenia oraz ustalanie zobowiązań budżetowych - ćwiczenia praktyczne

TRYB

CENA

Szkolenie dedykowane

01.06.2016

31.05.2018

600,00* PLN + VAT

od osoby

(grupa 30 osób)

Spodobała Ci się ta oferta?
Temat pod lupą
Artykuł sponsorowany

Fungible skills, czyli coś więcej niż profesjonalne kwalifikacje i doświadczenie

Cztery podstawowe umiejętności, które pozwolą osiągnąć sukces na każdym stanowisku pracy.

Więcej artykułów
Awanse
Andrzej Lachowski

Andrzej Lachowski nowym Partnerem Zarządzającym w Deloitte

Nowym Partnerem Zarządzającym w Dziale Konsultingu Deloitte w Polsce jest Andrzej Lachowski.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Odpowiedzialny audyt w odpowiedzialnej organizacji. Konferencja Jubileuszowa IIA Polska

Na Konferencji Jubileuszowej IIA Polska spotkają się wybitni prelegenci, przedstawiciele sektora prywatnego, publicznego, finansowego i IT, aby dyskutować o odpowiedzialnym działaniu organizacji oraz roli, jaką może w tym procesie odegrać audyt wewnętrzny

Więcej wydarzeń

Skorzystaj proszę z poniższego formularza, aby wysłać swoje zgłoszenie na szkolenie bezpośrednio do organizatora. Wystarczy, że podasz swoje dane, a my wyślemy wiadomość do osoby odpowiedzialnej za organizację szkolenia, która skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Potwierdzenie wysłania zgłoszenia zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Powodzenia!

Wysyłając aplikację zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach rekrutacyjnych przez firmę publikującą ogłoszenie. Jeśli nazwa firmy nie jest podana, zostanie Ci ona przekazania jedynie w sytuacji, gdy Twoja kandydatura zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym. Twoje dane osobowe są ponadto gromadzone w celach statystycznych przez firmę MBE group Sp. z o.o. W każdej chwili przysługuje Ci prawo żądania usunięcia tych danych. Jeśli nie akceptujesz powyższych postanowień, nie wysyłaj proszę aplikacji na to ogłoszenie.

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia na szkolenie. Zostało ono przekazana jego organizatorowi, a potwierdzenie wysłaliśmy na adres mailowy podany przez Ciebie w formularzu.

Zapraszamy do założenia konta w serwisie KarierawFinansach.pl. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności serwisu, np. powiadomień z ofertami pracy dostosowanymi do Twoich preferencji. Ponadto Twoje CV zostanie automatycznie dołączone do profilu, dzięki czemu mogą dotrzeć do Ciebie pracodawcy i w ten sposób szybciej znajdziesz pracę.

Bądź na bieżąco!
Zamów bezpłatne powiadomienie z ofertami szkoleń
UE