Organizator

SKwP Oddział w Krakowie

Zobacz profil
Termin
2017-01-14
 
Lokalizacja
Kraków
 
Cena
1520,- zł od osoby,
 
Kategoria
 • Finanse/Bankowość
 • Kadry/Płace
 • Księgowość
 
Rodzaj
 • Kursy i szkolenia
 
Data publikacji: 2016-04-22

Rachunkowość budżetu jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych (77 godzin)

KURS - "Rachunkowość budżetu jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych"

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie księgowego w zakresie rachunkowości budżetowej. Przygotowanie to ma mieć charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, tak aby po zakończeniu kursu absolwent posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu zasad rachunkowości budżetowej, zasad finansów publicznych oraz praktyczne przygotowanie do wykonywania zadań w zakresie rachunkowości budżetowej.

Słuchaczami kursu mogę być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy w zawodzie oraz rozumieć znaczenie przestrzegania norm etycznych w pracy księgowego. Czas trwania kursu to 77 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w weekendy (sob.- nd.), co dwa tygodnie po 7 godz. lekcyjnych w godzinach 8.00 - 14.00. 

Planowany termin rozpoczęcia kursu - 14 stycznia 2017 roku. Szczegółowy plan zajęć i terminy podane zostaną w harmonogramie kursu. 

Treści kształcenia

Program kursu obejmuje 8 bloków tematycznych:

1. Podstawowe informacje z zakresu finansów publicznych oraz rachunkowości,z elementami etyki zawodowej* - 14 godzin.

2. Szczególne zasady rachunkowości budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych - 32 godziny.

3. Szczególne zasady rachunkowości budżetów organów podatkowych jednostek samorządu terytorialnego - 3 godziny.

4. Szczególne zasady rachunkowości budżetów jednostek samorządu terytorialnego - 7 godzin.

5. Sprawozdawczość finansowa - 7 godzin.

6. Sprawozdawczość budżetowa - 7 godzin.

7. Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny - 4 godziny.

8. Dyscyplina finansów publicznych - 3 godziny.

*Według zasad etyki opisanych w „Kodeksie zawodowej etyki w rachunkowości”.

Efekty kształcenia

Efektem kształcenia na kursie będzie: nabyta wiedza i opanowane umiejętności zawodowe, a także zdolność wykonywania pracy polegającej na znajomości:

 • podstawowych regulacji prawnych prowadzenia rachunkowości budżetowej,
 • podstawowych przepisów prawnych regulujących zasady gospodarki finansowej w sektorze publicznym,
 • zasad i technik rachunkowości budżetowej,
 • specyfiki planu kont jednostek sektora finansów publicznych,
 • ewidencjonowaniu zdarzeń gospodarczych w jednostkach budżetowych ( w tym w urzędach jednostek samorządu terytorialnego) oraz w samorządowych zakładach budżetowych,
 • rodzajów sprawozdań budżetowych i sporządzaniu ich,
 • sporządzania sprawozdań finansowych.

Warunki zaliczenia kursu

Formą zaliczenia kursu jest przynajmniej 80% obecności na zajęciach lekcyjnych. Podstawą do sporządzenia protokołu zaliczenia jest imienna lista obecności podpisywana każdorazowo przez słuchacza. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje Zaświadczenie o ukończeniu kursu wg wzoru umieszczonego w Rozp. MEN z dnia 11 stycznia 2012 r., Załącznik nr 5 (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z późniejszymi zmianami).

Informacja o kadrze

Wykładowcą na kursie jest Pani Marta Cybulska - biegły rewident, ja również audytor wewnętrznyw jednostce samorządu terytorialnego, wieloletni wykładowca SKwP.

Spodobała Ci się ta oferta?
Temat pod lupą
Artykuł sponsorowany

Nowe studia podyplomowe z akredytacją ACCA

Kariera w Finansach rozmawia z Robertem Pattersonem ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej na temat nowych, akredytowanych przez ACCA studiów podyplomowych z zakresu księgowości i finansów.

Więcej artykułów
Awanse
Jarosław Kosiński

Jarosław Kosiński nowym Partnerem w Deloitte

Do Działu konsultingu Deloitte dołączył Jarosław Kosiński, który jako Partner pokieruje zespołem CDD.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Polityki i procedury Komitetu Audytu w jednostkach zainteresowania publicznego

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego zostaną omówione regulacje modyfikujące obowiązki związane z utworzeniem komitetu audytu oraz jego zadaniami.

Więcej wydarzeń
 

Skorzystaj proszę z poniższego formularza, aby wysłać swoje zgłoszenie na szkolenie bezpośrednio do organizatora. Wystarczy, że podasz swoje dane, a my wyślemy wiadomość do osoby odpowiedzialnej za organizację szkolenia, która skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Potwierdzenie wysłania zgłoszenia zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Powodzenia!

Wysyłając aplikację zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach rekrutacyjnych przez firmę publikującą ogłoszenie. Jeśli nazwa firmy nie jest podana, zostanie Ci ona przekazania jedynie w sytuacji, gdy Twoja kandydatura zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym. Twoje dane osobowe są ponadto gromadzone w celach statystycznych przez firmę MBE group Sp. z o.o. W każdej chwili przysługuje Ci prawo żądania usunięcia tych danych. Jeśli nie akceptujesz powyższych postanowień, nie wysyłaj proszę aplikacji na to ogłoszenie.

 

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia na szkolenie. Zostało ono przekazana jego organizatorowi, a potwierdzenie wysłaliśmy na adres mailowy podany przez Ciebie w formularzu.

Zapraszamy do założenia konta w serwisie KarierawFinansach.pl. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a dzięki rejestracji otrzymasz dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności serwisu, np. powiadomień z ofertami pracy dostosowanymi do Twoich preferencji. Ponadto Twoje CV zostanie automatycznie dołączone do profilu, dzięki czemu mogą dotrzeć do Ciebie pracodawcy i w ten sposób szybciej znajdziesz pracę.

Bądź na bieżąco!
Zamów bezpłatne powiadomienie z ofertami szkoleń
UE