09-07-2015 | Jakub Jański

CIMA wzmacnia relacje z uczelniami w Krakowie i Warszawie

Już od października studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będą mogli wziąć udział w kursach współtworzonych z Instytutem CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).
 

Specjalizacje oferowane w ramach współpracy zakończą się uzyskaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu, wysoko notowanego na rynku pracy. Rekrutacja na obu uczelniach potrwa do początku przyszłego roku akademickiego.

 

Młodzież z warszawskiej i krakowskiej szkoły wyższej będzie mogła po raz kolejny uzyskać liczącą się na rynku certyfikację Instytutu CIMA – uznanej na świecie organizacji kształcącej profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Prekursorska współpraca między Instytutem a uczelniami zapewni uczniom międzynarodowe kwalifikacje już na etapie studiów, oferując kompleksową wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej. Posiadacze dyplomów CIMA to cenieni w środowisku biznesowym specjaliści, aktywnie poszukiwani przez pracodawców z każdej branży, a także pełniący istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji. Posiadane przez nich umiejętności praktyczne, zatwierdzone otrzymaniem certyfikatów, można uzyskać na najlepszych uniwersytetach w Polsce.

 

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy do 31 października zapiszą się do programów UEK & CIMA, będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych zgodnie z założeniami Instytutu CIMA. Osoby, które przejdą ścieżkę rejestracyjną, a następnie wezmą udział w zajęciach i zaliczą zewnętrzny egzamin CIMA, otrzymają certyfikat CIMA Certificate in Business Accounting. Kwalifikacja uprawni ich do kontynuowania nauki z Instytutem. Po przejściu kolejnych egzaminów z poziomu operacyjnego (CIMA Diploma in Management Accounting), zarządzania (CIMA Advanced Diploma in Management Accounting) i strategicznego, będą mogli pochwalić się tytułem CGMA (Chartered Global Management Accountant), a także pełnym Dyplomem CIMA i członkostwem w Instytucie.

 

Naukę z CIMA można rozpocząć również w Szkole Głównej Handlowej, która wspólnie z Instytutem realizuje specjalności międzykierunkowe na poziomie studiów licencjackich (SGH & CIMA Certificate in Business Accounting) oraz magisterskich (SGH & CIMA Diploma in Management Accounting). Osoby posiadające już dyplom CIMA DMA (CIMA Diploma in Management Accounting), mogą na studiach drugiego stopnia ubiegać się o uzyskanie wyższej kwalifikacji o nazwie CIMA Advanced Diploma in Management Accounting. Uzyskana certyfikacja uprawni ich również do kontynuowania nauki w celu zdobycia tytułu CGMA i członkostwa w Instytucie.

 

Internetowa rekrutacja w Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zakończy się odpowiednio 10 i 31 października. Przedmioty, przeprowadzane w normalnym toku ubiegania się o kwalifikację CIMA, na SGH i UEK będą realizowane w ramach zajęć odbywających się na tych uczelniach.

 

Instytut CIMA to organizacja oferująca międzynarodowy program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie rachunkowości zarządczej. Gromadzi obecnie 227 000 członków oraz studentów w 179 krajach świata. Jej program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym, a jej głównym obszarem zainteresowania jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. CIMA realizuje swoje zajęcia także na uczelniach wyższych w Poznaniu (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) i we Wrocławiu (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Tamtejsze rekrutacje rozpoczną się 1 października i zakończą 1 (Poznań) i 15 (Wrocław) listopada.

 

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.uek.krakow.pl, www.sgh.waw.pl i www.cimaglobal.com.

Przekonaj się, na jakich uczelniach można rozpocząć uzyskiwanie międzynarodowych kwalifikacji.
CIMA, ACCA czy CFA? Jakie kwalifikacje oferuje Twoja uczelnia. Przejdź do artykułu »

 

Temat pod lupą

Kluczowe kompetencje miękkie w finansach

Czym są kompetencje miękkie, tak cenione dziś przez pracodawców? Które są kluczowe na stanowiskach finansowych? Czy można się ich nauczyć? I czy rzeczywiście są tak ważne w pracy?

Więcej artykułów
Awanse
Piotr Antkiewicz

Piotr Antkiewicz nowym prezesem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

W dniu 17 lipca 2017 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Piotra Antkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Internet Banking Security 2017

W imieniu organizatora zapraszamy na trzydniowe spotkanie Dyrektorów, Managerów i Ekspertów IT, które odbędzie się w dniach 28–30 sierpnia w Rucianem-Nidzie.

Więcej wydarzeń
UE