09-07-2015 | Jakub Jański

CIMA wzmacnia relacje z uczelniami w Krakowie i Warszawie

Już od października studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będą mogli wziąć udział w kursach współtworzonych z Instytutem CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).
 

Specjalizacje oferowane w ramach współpracy zakończą się uzyskaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu, wysoko notowanego na rynku pracy. Rekrutacja na obu uczelniach potrwa do początku przyszłego roku akademickiego.

 

Młodzież z warszawskiej i krakowskiej szkoły wyższej będzie mogła po raz kolejny uzyskać liczącą się na rynku certyfikację Instytutu CIMA – uznanej na świecie organizacji kształcącej profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Prekursorska współpraca między Instytutem a uczelniami zapewni uczniom międzynarodowe kwalifikacje już na etapie studiów, oferując kompleksową wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej. Posiadacze dyplomów CIMA to cenieni w środowisku biznesowym specjaliści, aktywnie poszukiwani przez pracodawców z każdej branży, a także pełniący istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji. Posiadane przez nich umiejętności praktyczne, zatwierdzone otrzymaniem certyfikatów, można uzyskać na najlepszych uniwersytetach w Polsce.

 

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy do 31 października zapiszą się do programów UEK & CIMA, będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych zgodnie z założeniami Instytutu CIMA. Osoby, które przejdą ścieżkę rejestracyjną, a następnie wezmą udział w zajęciach i zaliczą zewnętrzny egzamin CIMA, otrzymają certyfikat CIMA Certificate in Business Accounting. Kwalifikacja uprawni ich do kontynuowania nauki z Instytutem. Po przejściu kolejnych egzaminów z poziomu operacyjnego (CIMA Diploma in Management Accounting), zarządzania (CIMA Advanced Diploma in Management Accounting) i strategicznego, będą mogli pochwalić się tytułem CGMA (Chartered Global Management Accountant), a także pełnym Dyplomem CIMA i członkostwem w Instytucie.

 

Naukę z CIMA można rozpocząć również w Szkole Głównej Handlowej, która wspólnie z Instytutem realizuje specjalności międzykierunkowe na poziomie studiów licencjackich (SGH & CIMA Certificate in Business Accounting) oraz magisterskich (SGH & CIMA Diploma in Management Accounting). Osoby posiadające już dyplom CIMA DMA (CIMA Diploma in Management Accounting), mogą na studiach drugiego stopnia ubiegać się o uzyskanie wyższej kwalifikacji o nazwie CIMA Advanced Diploma in Management Accounting. Uzyskana certyfikacja uprawni ich również do kontynuowania nauki w celu zdobycia tytułu CGMA i członkostwa w Instytucie.

 

Internetowa rekrutacja w Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zakończy się odpowiednio 10 i 31 października. Przedmioty, przeprowadzane w normalnym toku ubiegania się o kwalifikację CIMA, na SGH i UEK będą realizowane w ramach zajęć odbywających się na tych uczelniach.

 

Instytut CIMA to organizacja oferująca międzynarodowy program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie rachunkowości zarządczej. Gromadzi obecnie 227 000 członków oraz studentów w 179 krajach świata. Jej program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym, a jej głównym obszarem zainteresowania jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. CIMA realizuje swoje zajęcia także na uczelniach wyższych w Poznaniu (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) i we Wrocławiu (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Tamtejsze rekrutacje rozpoczną się 1 października i zakończą 1 (Poznań) i 15 (Wrocław) listopada.

 

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.uek.krakow.pl, www.sgh.waw.pl i www.cimaglobal.com.

Przekonaj się, na jakich uczelniach można rozpocząć uzyskiwanie międzynarodowych kwalifikacji.
CIMA, ACCA czy CFA? Jakie kwalifikacje oferuje Twoja uczelnia. Przejdź do artykułu »

 

Temat pod lupą
Elżbieta Kaproń

Nie chcemy, aby CSR był tylko zestawem pięknych idei

CSR nie jest dziś zbiorem haseł, lecz elementem wartości firmy, realnymi działaniami oraz ważnym kryterium przy wyborze pracodawcy lub partnera w biznesie. O znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu dla pracowników oraz organizacji rozmawiamy z Elżbietą Kaproń z Accenture Operations.

Więcej artykułów
Awanse
Paweł Surówka

Paweł Surówka prezesem PZU

Rada Nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej powołała z dniem 13 kwietnia 2017 roku Pawła Surówkę na stanowisko prezesa zarządu PZU.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

European Executive Forum

W imieniu organizatora zapraszamy 26 i 27 kwietnia do warszawskiego hotelu Sheraton, gdzie odbędzie się „European Executive Forum”, międzynarodowy kongres o tematyce przywództwa i zarządzania.

Więcej wydarzeń
UE