19-04-2017 | Redakcja

Do 24 kwietnia trwa rejestracja do konkursu podatkowego Tax’n’You 2017

Tax’n’You to coroczny konkurs z zakresu doradztwa podatkowego, który pozwala skonfrontować wiedzę akademicką o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie obecnie stawia rynek przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

Zgłoszenia do X edycji konkursu Tax’n’You 2017 można przesyłać do 24 kwietnia 2017 r. poprzez stronę kpmg.taxandyou.pl. Finał konkursu odbędzie się 19 maja 2017 r. w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do:

  • studentów III roku studiów licencjackich podejmujących studia II stopnia,
  • studentów III, IV lub V roku jednolitych studiów magisterskich,
  • studentów l lub II roku studiów magisterskich uzupełniających,
  • absolwentów, którzy ukończyli studia magisterskie w 2016 roku.

Konkurs Tax’n’You 2017 będzie przebiegał w dwóch etapach:

I etap konkursu – od 27 marca do 24 kwietnia 2017 r.

W etapie I udostępnimy na stronie kpmg.taxandyou.pl ankietę konkursową składającą się z 20 losowo wybranych pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących przede wszystkim zagadnień podatkowych, a także ogólnej znajomości wydarzeń gospodarczych. Oceniana będzie zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas wypełnienia ankiety.

II etap konkursu – 19 maja maja 2017 r.

Do finału w Warszawie zaprosimy dwudziestu czterech najlepszych uczestników wyłonionych w I etapie.

Zadania finałowe opracowano w podziale na trzy moduły:

  • Kazus z zakresu polskiego prawa podatkowego, którego rozwiązanie uczestnicy przedstawią przed Kapitułą w formie ustnej.
  • Panel dyskusyjny o tematyce podatkowej. Tematy do dyskusji zostaną udostępnione uczestnikom przed finałem.
  • Konkurs znajomości terminów podatkowych. Każdy z uczestników wylosuje termin podatkowy, a następnie omówi jego znaczenie przed Kapitułą.

W czasie finału uczestnicy zostaną podzieleni losowo na trzy zespoły. Wszystkie zespoły zmierzą się z każdym z trzech zadań w sposób rotacyjny. Prezentacja rozwiązań będzie się odbywać w formie ustnej.

Zadania wykonywane przez uczestników podczas finału zostaną ocenione punktowo. Liczba punktów przyznanych za poszczególne zadania będzie sumowana i zadecyduje o wyniku końcowym. Uczestnicy z największą pulą punktów zajmą odpowiednio trzy pierwsze miejsca w konkursie.

Uczestników finału oceniać będą eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce w porozumieniu z Kapitułą konkursu.

Więcej informacji na stronie: kpmg.taxandyou.pl

Temat pod lupą
Artykuł sponsorowany

Fungible skills, czyli coś więcej niż profesjonalne kwalifikacje i doświadczenie

Cztery podstawowe umiejętności, które pozwolą osiągnąć sukces na każdym stanowisku pracy.

Więcej artykułów
Awanse
Artur Rawski

Zmiany w Zarządzie Forum TFI

Artur Rawski objął stanowisko Prezesa Zarządu Forum TFI S.A. Jednocześnie Rada Nadzorcza spółki dokonała zmian na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, powierzając je Mateuszowi Sarapacie.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Odpowiedzialny audyt w odpowiedzialnej organizacji. Konferencja Jubileuszowa IIA Polska

Na Konferencji Jubileuszowej IIA Polska spotkają się wybitni prelegenci, przedstawiciele sektora prywatnego, publicznego, finansowego i IT, aby dyskutować o odpowiedzialnym działaniu organizacji oraz roli, jaką może w tym procesie odegrać audyt wewnętrzny

Więcej wydarzeń
UE