Do 24 kwietnia trwa rejestracja do konkursu podatkowego Tax’n’You 2017

Tax’n’You to coroczny konkurs z zakresu doradztwa podatkowego, który pozwala skonfrontować wiedzę akademicką o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie obecnie stawia rynek przed nowoczesnym doradcą podatkowym.
Kategoria: Wiadomości
19.04.2017

Zgłoszenia do X edycji konkursu Tax’n’You 2017 można przesyłać do 24 kwietnia 2017 r. poprzez stronę kpmg.taxandyou.pl. Finał konkursu odbędzie się 19 maja 2017 r. w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do:

  • studentów III roku studiów licencjackich podejmujących studia II stopnia,
  • studentów III, IV lub V roku jednolitych studiów magisterskich,
  • studentów l lub II roku studiów magisterskich uzupełniających,
  • absolwentów, którzy ukończyli studia magisterskie w 2016 roku.

Konkurs Tax’n’You 2017 będzie przebiegał w dwóch etapach:

I etap konkursu – od 27 marca do 24 kwietnia 2017 r.

W etapie I udostępnimy na stronie kpmg.taxandyou.pl ankietę konkursową składającą się z 20 losowo wybranych pytań jednokrotnego wyboru, dotyczących przede wszystkim zagadnień podatkowych, a także ogólnej znajomości wydarzeń gospodarczych. Oceniana będzie zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas wypełnienia ankiety.

II etap konkursu – 19 maja maja 2017 r.

Do finału w Warszawie zaprosimy dwudziestu czterech najlepszych uczestników wyłonionych w I etapie.

Zadania finałowe opracowano w podziale na trzy moduły:

  • Kazus z zakresu polskiego prawa podatkowego, którego rozwiązanie uczestnicy przedstawią przed Kapitułą w formie ustnej.
  • Panel dyskusyjny o tematyce podatkowej. Tematy do dyskusji zostaną udostępnione uczestnikom przed finałem.
  • Konkurs znajomości terminów podatkowych. Każdy z uczestników wylosuje termin podatkowy, a następnie omówi jego znaczenie przed Kapitułą.

W czasie finału uczestnicy zostaną podzieleni losowo na trzy zespoły. Wszystkie zespoły zmierzą się z każdym z trzech zadań w sposób rotacyjny. Prezentacja rozwiązań będzie się odbywać w formie ustnej.

Zadania wykonywane przez uczestników podczas finału zostaną ocenione punktowo. Liczba punktów przyznanych za poszczególne zadania będzie sumowana i zadecyduje o wyniku końcowym. Uczestnicy z największą pulą punktów zajmą odpowiednio trzy pierwsze miejsca w konkursie.

Uczestników finału oceniać będą eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce w porozumieniu z Kapitułą konkursu.

Więcej informacji na stronie: kpmg.taxandyou.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach.