02-06-2014 | Jakub Jański

Podatkowe talenty wyłonione po raz siódmy

Na zdj. finaliści konkursu (mat. pras.) Na zdj. finaliści konkursu (mat. pras.)
Pod koniec maja 2014 roku poznaliśmy zwycięzców VII edycji konkursu podatkowego Tax’n’You organizowanego przez firmę audytorsko-doradczą KPMG, której patronowaliśmy. Z podatkowymi zadaniami najlepiej poradziła sobie Kinga Strzelecka, studentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 
Poprzez udział w Tax’n’You studenci i absolwenci studiów wyższych z całej Polski zainteresowani tematyką podatkową, prawną i rachunkową mieli wyjątkową szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymaganiami, jakie rynek stawia obecnie przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy wypełniali ankietę o tematyce podatkowej. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia. Wyłonieni spośród 379 uczestników laureaci – 24 studentów i ubiegłorocznych absolwentów z najlepszymi wynikami – spotkali się 23 maja na finałowych rozgrywkach, które odbyły się w hotelu Sheraton.

Finaliści mieli za zadanie rozwiązać kazus, wykazać się wiedzą z zakresu terminologii podatkowej oraz zaprezentować się podczas panelu dyskusyjnego. Każda z części była oceniana przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Kapitule zasiedli ponadto: Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce; Janusz Błaszczuk, Dyrektor Departamentu Podatkowego, Deutsche Bank Polska S.A.; Katarzyna Jędrzejewska, Zastępca Kierownika Działu Podatki, Dziennik Gazeta Prawna; Piotr Wojciechowski, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, Medicover Sp. z o.o.

Po podliczeniu punktów przyznanych w każdej rundzie konkursu, jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Kindze Strzeleckiej, studentce prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Drugie miejsce zajął Andrzej Zyga, student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Trzecie miejsce zdobył Tomasz Chajdas, student Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali umowę o pracę w KPMG, nagrody finansowe (odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł), iPody Nano oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Pozostali finaliści odbędą płatne praktyki w KPMG oraz otrzymali iPody Shuffle i nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.

Wśród nagród ufundowanych przez partnerów znalazły się m.in.: zegarek od firmy Apart dla zwycięzcy; voucher uprawniający do zwolnienia z opat związanych z uzyskaniem kwalifikacji ACCA, bezpłatny wpis do bazy Międzynarodowego Programu Praktyk AIESEC Polska, "Słodkie telegramy" od Chocolissimo, możliwość opublikowania artykułu naukowego w publikacji naukowej ELSA Poland "Przegląd Prawniczy Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland", szkolenia MS Excel od Imperium Szkoleniowego, książki wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na dowolny kurs językowy w empik school.

Organizatorem i patronem merytorycznym konkursu podatkowego Tax’n’You jest firma audytorsko-doradcza KPMG. Patronat honorowy nad VII edycją konkursu objął Uniwersytet Warszawski oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Patronem konkursu jest ACCA Polska. Partnerzy strategiczni to: Apart, Chocolissimo, empik school, Imperium Szkoleniowe, Wolters Kluwer Polska.

Patronat medialny nad Tax’n’You objęli: "Dziennik Gazeta Prawna", forsal.pl, Absolvent.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl, KarierawFinansach.pl, Pracuj.pl, Magazyn Studentów "Semestr". Partnerzy studenccy wydarzenia to AIESEC Polska i ELSA Polska.

Gratulujemy finalistom doskonałej znajomości zagadnień podatkowych, a laureatom zdobycia miejsca na podium!
Temat pod lupą

10 pytań, na które warto znać odpowiedź

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, staramy się przewidzieć jej scenariusz i pytania, które podczas niej padną. Dowiedz się, o co najczęściej pytają rekruterzy, i zwiększ swoje szanse na sukces!

Więcej artykułów
Awanse
Jarosław Kosiński

Jarosław Kosiński nowym Partnerem w Deloitte

Do Działu konsultingu Deloitte dołączył Jarosław Kosiński, który jako Partner pokieruje zespołem CDD.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Wdrożenie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych

Zapraszamy na szkolenie poświęcone zmianom w ochronie danych osobowych: na czym polegają i jak się do nich przygotować.

Więcej wydarzeń
UE