30-09-2012 | Redakcja

Supervisor: opis stanowiska, zakres obowiązków, wynagrodzenie

W poniższym artykule prezentujemy sylwetkę Supervisora. Poznaj zakres obowiązków, zadania i profil osoby pracującej na tym stanowisku, a także dowiedz się, ile zarabia Supervisor.
 

Przejdź do pełnej listy opisów stanowisk w finansach »


Supervisor w firmie audytorskiej jest stanowiskiem łączącym cechy zarówno Senior Audytora, jak i Managera. Supervisor jest odpowiedzialny za samodzielne prowadzenie projektów audytorskich i zarządzanie większymi zespołami niż Senior Audytor. Stanowisko Supervisora jest przygotowaniem do objęcia stanowiska Managera.


Audyt finansowy jest badaniem sprawozdań finansowych firm. Celem audytu jest weryfikacja, czy sporządzone sprawozdania finansowe odzwierciedlają w rzetelny i prawidłowy sposób stan faktyczny. Audyt sprawozdań finansowych może być przeprowadzany w wyniku obowiązującego prawa, w wyniku wymogów narzuconych przez spółkę matkę lub na zlecenie inwestora, który zainteresowany jest zakupem spółki. Wynikami audytu zainteresowani są inwestorzy, banki, dostawcy oraz oczywiście zarząd badanej spółki. Nacisk na jakość i niezależność audytu zaczyna rosnąć w momencie, gdy zarząd przestaje być tożsamy z właścicielem. Ten proces oraz postępująca globalizacja przyczynił się do rozwoju międzynarodowych firm audytorskich, z których wiodącą pozycję na świecie zajmuje tak zwana wielka czwórka (Ernst & Young, Deloitte, KMPG oraz PwC).


Zobacz oferty pracy w audycie »Zakres obowiązków

 • odpowiedzialność za kierowanie dużymi projektami
 • odpowiedzialność za kierowanie większymi zespołami audytorów (pow. 3 osób)
 • utrzymywanie codziennych kontaktów w trakcie projektu z klientem
 • odpowiedzialność za przygotowanie raportu z badania
 • w przypadku mniejszych projektów odpowiedzialność organizacyjna za cały projekt audytorski, tj. za ustalenie harmonogramu i terminu badania oraz dobór odpowiednich współpracowników
 • odpowiedzialność za zatrudnianie, szkolenie, motywowania i rozwój podległych pracowników


Profil

 • minimum 4-letnie doświadczenie w pracy w firmie audytorskiej lub na stanowisku doświadczonego specjalisty w dziale finansowo-księgowym
 • wykształcenie wyższe, najlepiej ekonomiczne
 • zdobyte kwalifikacje biegłego rewidenta lub ACCA, albo końcowa faza tych egzaminów
 • praktyczna znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
 • predyspozycje osobowościowe (dokładność, terminowość, uczciwość, umiejętność pracy w warunkach stresu)
 • predyspozycje merytoryczne (umiejętność analizy, wyciągania wniosków)
 • umiejętność zarządzania zespołem
 • gotowość do odbywania częstych podróży służbowych
 • znajomość języka angielskiego


Wynagrodzenie 


Miesięczne wynagrodzenie brutto w największych międzynarodowych firmach audytorskich na stanowisku Supervisora zaczyna się od ok. 11 000 - 12 000 zł.


Zobacz oferty pracy dla Supervisora »

 

Perspektywy rozwoju


Supervisor może awansować po ok. 1-2 latach na Managera. Supervisor może również zacząć pracę jako kontroler finansowy w średniej wielkości firmie lub jako dyrektor finansowy w mniejszej firmie.


Temat pod lupą

Teamwork to nie tylko hasło

Na pytanie: Czy potrafisz pracować w zespole?, większość z nas odpowiada twierdząco. Zarządzanie projektowe i praca zespołowa są w modzie biznesowej, nic zatem dziwnego, że chcemy się wykazać ich znajomością. Wymagają one jednak zarówno kompetencji u pracownika, jak i przygotowania ze strony organizacji.

Więcej artykułów
Awanse
Jakub Wojnarowski

Jakub Wojnarowski nowym dyrektorem ACCA Polska

Jakub Wojnarowski obejmie w kwietniu funkcję Dyrektora Zarządzającego polskiego przedstawicielstwa ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Let’s Begin the Tax Game

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w konkursie Tax’n’You 2017. To możliwość sprawdzenia się i rozpoczęcia kariery w charakterze doradcy podatkowego w jednym z biur KPMG w Polsce, a także szansa zdobycia nagród finansowych i rzeczowych.

Więcej wydarzeń
UE