29-04-2014 | Wydarzenie archiwalne

Dlaczego nigdy nie będziesz traderem? Konsylium Inwestycyjne już w maju

Organizator: Consilium Invest
Miejsce: Kraków
Termin: 24-05-2014
 
Ponownie w Krakowie spotkają się doświadczeni traderzy, by porozmawiać o bieżących wyzwaniach, jakie stoją przed osobami handlującymi na rynku walutowym. Podobnie jak w styczniu, tak teraz również zostanie zaprezentowany nowy broker na polskim rynku. Dla uczestników przygotował specjalny bonus.

Kraków już po raz drugi zaprasza na konferencję Konsylium Inwestycyjne. Ta edycja ma na celu pokazać traderom skuteczne techniki handlu – takie, które znacznie zwiększą szansę na osiągniecie sukcesu. Ponadto opowiedzą jakie cechy osobowościowe pomogą w odnoszeniu sukcesu podczas handlu. Pomimo tego, że każdy jest inny i posiada swoją indywidualną osobowość, w tradingu ważne jest, aby wzmacniać pewien zbiór zalet i korzystać z nich na co dzień. Uczestnicy dodatkowo będą mieli okazję poznać bliżej nowego brokera na polskim rynku – XM. Specjalnie dla nich do Polski przyjeżdżają dwaj dyrektorzy instytucji, z którymi na żywo zostanie przeprowadzony wywiad.

Wydarzenie odbędzie się 24 maja br. w znanym krakowskim hotelu Crown Piast Hotel & Park

Czym jest Konsylium Inwestycyjne?

Pod tą nazwą kryje się spotkanie, na które w charakterze mówców zostali zaproszeni sami praktycy rynku walutowego. To wydarzenie nie jest kolejną konferencją. To unikalny cykl spotkań co trzy miesiące, łączący pasjonatów rynku walutowego z prawdziwymi ekspertami. 

Na evencie zostaną omówione takie tematy jak:
Profil idealnego tradera – Cechy osobowości pomagające w tradingu. Case zrealizowany na żywo na dowolnej osobie z publiczności.
Kreowanie pozycji – Otwieranie transakcji na podstawie sygnałów generowanych przez Consilium Invest, 
Automat vs Manual – Porównanie strategii. Na potrzeby prezentacji zostaną udostępnione fragmenty obu rachunków handlowych, 

Dodatkowo dla uczestników główny partner konferencji, XM, przygotował niezwykły bonus. Każda z osób obecnych na konferencji dostanie realny rachunek z depozytem 400 zł bez żadnego wkładu własnego. Stwarza to idealną okazję, by zacząć handlować bez ryzyka na prawdziwym koncie u brokera.

– To, co wyróżnia Konsylium Inwestycyjne pośród pozostałych konferencji inwestycyjnych, to położony nacisk na praktykę. Oznacza to, że wszystko prezentowane jest na prawdziwych rachunkach handlowych. To doskonała okazja, by od razu przekonać się, czy strategia prezentowana na spotkaniu jest efektywna – opowiada Jakub Just, Chief Marketing Officer w Consilium Invest.

Doświadczeni mówcy
Jednym z prelegentów będzie prezes i współtwórca firmy konsultingowej Consilium Invest, Dawid Augustyn. To propagator klasycznych metod inwestowania, od 9 lat aktywny inwestor na rynkach finansowych. Od czterech lat szkoleniowiec z zakresu klasycznej analizy rynku oraz prelegent licznych konferencji i warsztatów inwestycyjnych. Wprowadził i przez trzy lata prowadził na polskim rynku zagranicznego brokera. Współprowadzić będzie blok dotyczący porównania handlu automatycznego i ręcznego. Z tym tematem wiąże się pewna historia. Dawid Augustyn podjął wyzwanie rzucone przez Piotra Kowalczyka (współtwórca Consilium Invest), o to która metoda okaże się bardziej skuteczna.

– Jako zwolennik trading manualnego podjąłem wyzwanie szefa działu programistycznego w Consilium Invest Pana Piotra Kowalczyka. Istotą zakładu jest to, co jest tak naprawdę lepsze - robot czy trading ręczny. Obydwoje w tym samym czasie założyliśmy nowe realne konta handlowe na początku marca, które zaprezentujemy na Konsylium. Sam jestem ogromnie ciekaw, kto wygra tą rywalizację – opowiada Dawid Augustyn.

Obaj przedstawią wyniki zakładu na konferencji. 

Praktycy FOREX
Oprócz wspomnianych wyżej prelegentów, gościć będziemy również przedstawicieli takich instytucji jak investio.pl, comparic.pl czy właśnie XM.

Marcin Tuszkiewicz, wiceprezes Investio.pl opowie o tym co go ogranicza a co rozwija w codziennym handlu a obaj dyrektorzy brokera XM, Chris A. Zacharia oraz Andreas Loizides, na żywo odpowiedzą przed uczestnikami na pytania zadane przez redaktorów serwisu comparic.pl.

Konsylium Inwestycyjne to projekt Consilium Invest, realizowany tylko w Krakowie. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, na miejscu można było spotkać ponad 180 traderów. Relację można zobaczyć tutaj.
 
Teraźniejsza edycja, która dodatkowo została wsparta patronatami takich instytucji jak Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Miesięcznik Kapitałowy, Gazeta TREND czy Equity Magazine odbędzie się 24 maja w Crown Piast Hotel & Park, z przerwami kawowymi w malowniczym ogrodzie należącym do Hotelu.
 
O Consilium Invest
Consilium Invest to krakowska firma konsultingowa działająca na rynku walutowym. Powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na realne wsparcie traderów w ich codziennym handlu. Współpracuje tylko z renomowanymi i sprawdzonymi brokerami zagranicznymi.

Więcej informacji o projekcie na www.konsyliuminwestycyjne.pl
Temat pod lupą
Elżbieta Kaproń

Nie chcemy, aby CSR był tylko zestawem pięknych idei

CSR nie jest dziś zbiorem haseł, lecz elementem wartości firmy, realnymi działaniami oraz ważnym kryterium przy wyborze pracodawcy lub partnera w biznesie. O znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu dla pracowników oraz organizacji rozmawiamy z Elżbietą Kaproń z Accenture Operations.

Więcej artykułów
Awanse
Paweł Surówka

Paweł Surówka prezesem PZU

Rada Nadzorcza Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej powołała z dniem 13 kwietnia 2017 roku Pawła Surówkę na stanowisko prezesa zarządu PZU.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

European Executive Forum

W imieniu organizatora zapraszamy 26 i 27 kwietnia do warszawskiego hotelu Sheraton, gdzie odbędzie się „European Executive Forum”, międzynarodowy kongres o tematyce przywództwa i zarządzania.

Więcej wydarzeń
UE