Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Mierzymy wysoko, czyli o pracy we Franklin Templeton Investments

W ostatnich latach wiele firm z sektora BPO/SSC przeszło ogromną transformację - stały się swoistymi Center of Excellence, dając profesjonalistom z różnych dziedzin możliwość rozwoju i zdobycia specjalistycznej wiedzy.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
07.06.2018
Fot. Petar Chernaev

Przykładem takiej firmy jest Franklin Templeton Investments Poland. Biuro w Poznaniu powstało 11 lat temu. Od tego momentu firma przeszła ogromną zmianę. Zaczynała od obsługi prostych operacji, podczas gdy dziś jest miejscem, gdzie zarządza się wiedzą i kompleksowymi procesami. W Poznaniu rozwinęły się zespoły specjalistów, które na partnerskich zasadach współpracują z innymi biurami firmy rozsianymi po całym globie. W tym czasie dwunastokrotnie wzrosła liczba działów, siedemnastokrotnie – liczba pracowników, powstało drugie biuro firmy i, co warto podreślić, ponad 75% pracowników zatrudnionych w ciągu pierwszego roku działalności nadal jest z nami.

Jakość

Pracownicy, którzy są w poznańskim biurze od początku jego istnienia byli świadkami oraz uczestnikami dynamicznego rozwoju, tworzenia działów, budowania zespołów, przejmowania kompleksowych procesów. Ten trend ciągle trwa.

Rozpoczynaliśmy pracę od prostych, podstawowych transakcji. Dziś mamy u siebie najbardziej skomplikowane procesy, a nasi SME cieszą się dużym autorytetem ze względu na swoją wiedzę i doświadczenie, często służą wsparciem kolegom z oddziałów w Stanach i Indiach. Wysoka jakość pracy, wiedza i kompetencje pracowników pozwoliły poznańskiemu oddziałowi zbudować silną pozycję marki oraz zdobyć uznanie kolegów z innych lokalizacji. Pracownikom Franklina w Poznaniu można powierzyć każde zadanie będąc pewnym, że nie tylko zostanie wykonane na wysokim poziomie, ale także proaktywnie i konstruktywnie zostaną wyobdrębnione obszary do udoskonaleń – opowiada Adam Drzewiecki, Manager działu USTA Support Services, w firmie od 10 lat.

Globalność

Praca w globalnym zespole często oznacza posiadanie przełożonego w innej lokalizacji niż Poznań. Przez wielu jest to postrzegane jako szansa do przyśpieszonego rozwoju osobistego.

Wzmocniło to moją komunikację, elastyczność i zbudowało silne poczucie odpowiedzialności za własną pracę. Dzięki zdobytym doświadczeniom dziś mogę skuteczniej wspierać liderów w moim dziale, którzy sami po raz pierwszy mają pracowników spoza własnej lokalizacji – opowiada Agnieszka Symolon, Dyrektor w dziale USTA, która tworzyła jeden z pierwszych działów operacyjnych w Poznaniu.

Zespoły rozproszone po całym świecie to również wyzwanie, bo zarządzanie nimi wymaga zarówno zrozumienia różnic kulturowych oraz umiejętności transparentnego artykułowania potrzeb, jak i zdolności budowania trwałych relacji biznesowych – mówi Łukasz Łopata, Manager działu Global Trade Services, w firmie od 11 lat.

Ciągły rozwój

Franklin Templeton Investments nieustannie rozwija się i zmienia. Dopasowujemy swoje działania do wymogów współczesnego rynku. Dążymy do tego, by być liderem w branży. Wprowadzamy nowe rozwiązania informatyczne, usprawniamy i standardyzujemy procesy, dzięki czemu praca wykonywana jest w sposób bardziej efektywny.

Za rozwojem firmy idzie ciągły rozwój zawodowy pracowników, którzy nie tylko mają możliwość różnorakich szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, lecz są także wspierani w próbach podejmowania kolejnych wyzwań w nowych działach.

W firmie istnieje możliwość aplikowania na stanowiska w innych działach i obserwuję pracowników, którzy zaczęli pracę w dziale obsługi klienta, a dziś pracują m.in. w marketingu, HR czy księgowości – mówi Marta Nowak, Manager USTA Customer Operations.

Firma promuje wiedzę i doświadczenie – dodaje Agnieszka Symolon.

Kadra zarządzająca, we współpracy z działem Talent Development, uczestniczy w tworzeniu programów edukacyjnych dla lokalnych liderów czy seniorów. W niektórych działach istnieją stanowiska eksperckie w obszarze wsparcia projektowego jako alternatywna ścieżka dla typowo pionowego rozwoju zawodowego.

Różnorodność

Pojęcie różnorodności w naszej firmie od zawsze leżało u podstaw jej funkcjonowania. Nasi pracownicy posiadają szereg bogatych doświadczeń, pochodzą z różnych środowisk i wykazują różne podejście do pracy.

To dla firmy standard, jesteśmy otwarci na różne kultury i style pracy – mówi Adam.

Działy aktywnie angażują się w szerzenie różnorodności poprzez edukację pracowników, sesje dyskusyjne, spotkania z liderami, członkami komitetów Diversity & Inclusion.

Firmowe szkolenia poszerzają wiedzę na temat nieświadomych uprzedzeń co pozwala skuteczniej reagować na ich przejawy – dodaje Agnieszka. – Dzięki temu każdy może czuć się częścią wielkiego zespołu pracującego na wspólny wynik firmy. Jednocześnie każdy z nas jest traktowany przez pryzmat swoich indywidualnych umiejętności, a przez to staje się ekspertem w swojej dziedzinie i ma szansę rozwinąć swój potencjał.

Jakość, profesjonalizm, globalność oraz różnorodność są standardem w naszej codziennej pracy. Przed naszą firmą stoją kolejne wzywania związane ze zmianami w złożonym środowisku. Są to innowacje technologiczne m.in sztuczna inteligencja (AI), chmury obliczeniowe, robotyka. W związku z tym otwierają się nowe możliwości i alternatywy rozwoju tak dla firmy jak i dla każdego obecnego i nowego pracownika.

Autor: Małgorzata Figaszewska
Dyrektor Global Finance Shared Service Franklin Templeton

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w audycie i działach finansowych firm usługowych, produkcyjnych i centrów usług wspólnych. Ukończyła UE w Poznaniu. Poszerza kompetencje w programie MBA na Uniwersytecie w Oxfordzie. Kwalifikacje ACCA uzyskała w 2007 r. Od początku aktywnie współpracuje z organizacją ACCA, promując poszerzanie i doświadczanie zdobytej wiedzy, wspiera studentów i członków ACCA w ich rozwoju

Autor: Marta Wieromiej
Accounts Payable Associate Franklin Templeton Investments
Autor: Wioletta Milas
Accounts Payable Associate Franklin Templeton Investments

Zobacz również