Michael Page
Data aktualizacji: 2019-10-18
Polska
BPO/SSC
Data aktualizacji: 2019-10-18 Aplikuj

Regional PR Manager (możliwość pracy zdalnej)

Polska34063_MP_PL

Naszym Klientem jest światowy lider w swojej dziedzinie, z ponad 100-letnią tradycją, w tym prawie 60-letnią na rynkach europejskich, który zajmuje się wytwarzaniem produktów z obszaru budowy, przemysłu wydobywczego, petrochmicznego i innych.
Oferujemy
Kandydatowi oferujemy:
  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Możliwość pracy zdalnej;
  • Pracę w międzynarodowym środowisku;
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
Opis stanowiska
Do obowiązków na stanowisku Regionalnego PR Managera należeć będą m.in.:
  • Rozwój, realizacja i wdrożenie strategii PR, wspierającej cele marketingowe w odniesieniu do produktów i klientów komercyjnych z obszaru industry - od strategii lokalnej po strategię rynkową o zakresie globalnym;
  • Budowanie świadomości marki na rynkach Europy i Bliskiego Wschodu, w tym oczywiście również w Polsce;
  • Angażowanie ambasadorów marki w aktywności zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych celem zwiększenia widoczności, zainteresowania i tym samym popytu na produkty;
  • Nawiązywanie i rozwijanie relacji z wpływowymi dziennikarzami prasowymi, cyfrowymi, handlowymi czy telewizyjnymi oraz key opinion leaderami z branży; budowanie swojej eksperckości wśród klientów komercyjnych, key opinion leaderów, influencerów czy ambasadorów marki;
  • Pomoc w tworzeniu i wspieraniu specyficznych dla produktów programów w mediach społecznościowych, pomoc w identyfikacji KOL w mediach społecznościowych;
  • Tworzenie projektów komunikatów prasowych i innych materiałów prasowych zgodnie z PR-ową strategią produktów;
  • Aktywne monitorowanie potencjalnych sytuacji kryzysowych w branży oraz reprezentowanie Klienta w kontaktach z mediami celem utrzymania reputacji marki;
  • Wsparcie ad hoc dla działu komunikacji korporacyjnej;
  • Odbywanie podróży służbowych (10-15% czasu pracy), głównie do UK, US, ME.
Profil kandydata
Od Kandydatów oczekuje się m.in.:
  • Ukończenia studiów (min. licencjat) z jednej z następujących dziedzin: komunikacji, PR, dziennikarstwa czy marketingu;
  • Minimum 5-letniego doświadczenia w PR produktowym po stronie agencji lub korporacji w dziedzinie pokrewnej;
  • Doświadczenia w pracy w regionie lub w Polsce, ale z kooperacją z rynkami międzynarodowymi;
  • Doskonałych umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej
  • Doskonałych zdolności organizacyjnych, interpersonalnych, zarządzania projektami;
  • Doświadczenia w koordynowaniu pracy agencji i innych dostawców zewnętrznych;
  • Doświadczenia w monitorowaniu mediów i korzystaniu z usług PR Newswire;
  • Wyjątkowej dbałości o szczegóły i deadline'y;
  • Biegłej znajomości języka angielskiego; znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość mediów społecznościowych oraz trendów produktowych w branży będą dodatkowym atutem.

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców