Michael Page
Data aktualizacji: 2019-08-30
Dyrektor Finansowy (m/k)
Nr ref. 34297_MP_PL
Kraków, małopolskie
BPO/SSC
angielski

Kraków34297_MP_PL

Dla naszego klienta, specjalizującego się w branży usługowo-budowanej na terenie całej Polski, poszukujemy Dyrektora Finansowego, który będzie pełnił funkcje codziennego strategicznego doradcy / partnera Zarządu i Rady Nadzorczej z szerokimi perspektywami dalszego długoterminowego rozwoju w ramach Grupy Kapitałowej.
Oferujemy
  • trakcyjne wynagrodzenie
  • Dodatkowy pakiet bonusowy ustalany indywidualnie z kandydatem
  • Auto służbowe
  • Dodatkowe benefity poza płacowe
  • Możliwość kontraktu B2B
Opis stanowiska
  • Przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy wg MSR / MSSF (kilkanaście spółek w Grupie)- znajomość MSR/ MSSF
  • Przygotowywanie raportów okresowych spółki (obowiązki informacyjne spółki notowanej na GPW)- znajomość przepisów dotyczących okresowego raportowania giełdowego
  • Nadzór nad finansowym aspektem realizacji projektów inwestycyjnych, ocena ryzyka inwestycyjnego, projekcje finansowe inwestycji
  • Współpraca z instytucjami bankowymi, funduszami inwestycyjnymi, firmami doradczymi, kancelariami prawnymi i koordynacja procesów związanych z pozyskaniem finansowania dłużnego- kredyty bankowe, emisja obligacji oraz nadzór nad bieżącym zarządzaniem i wykonaniem umów kredytowych, warunków emisji obligacji
  • Zarządzanie płynnością finansową Grupy, analiza i monitorowanie wyników finansowych grupy, sporządzanie prognoz finansowych i rocznych budżetów Grupy
  • Odpowiedzialność za zabezpieczenie ryzyka kursowego, ryzyk transakcyjnych oraz stóp procentowych
  • Nadzór i koordynowanie prac działu księgowości (rachunkowość / sprawozdawczość, podatki, kadry i płace, sprawozdawczość dla GUS)
  • Nadzór i koordynowanie prac analityków/ kontrolerów finansowych (analizy finansowe, controlling operacyjny i projektowy- budżety, raporty wewnętrzne i dla instytucji zewnętrznych)
  • Uczestnictwo oraz koordynowanie procesu badania sprawdzań finansowych Grupy przez biegłego rewidenta (skonsolidowanego i jednostkowych)- badanie roczne i półroczne
  • Współpraca z Zarządem i Radą Nadzorczą spółki, wsparcie Zarządu w zakresie bieżącego i strategicznego zarządzania Grupą
Profil kandydata
  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR)
  • Doświadczenie w planowaniu finansowym oraz analizach inwestycyjnych
  • Doświadczenie we współpracy z instytucjami finansowymi
  • Znajomość zasad kontrolingu i rachunkowości zarządczej
  • Znajomość zasad zarządzania finansami Spółki / Grupy Kapitałowej
  • Znajomość języka angielskiego pozwalającego na swobodną komunikację

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski