Deloitte
Data aktualizacji: 2019-09-09
Warszawa, mazowieckie
IT, Konsulting, Administracja

Kogo szukamy

Do naszego zespołu Core Banking, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko Administrator IT.

Technologie z jakimi będziesz pracować:

  • Serwery aplikacji: IBM WAS 8.5+, JBoss EAP 7.1
  • Serwery kolejek: IBM MQ 8.0, Apache Artemis
  • Bazy danych: Oracle Enterprise 12.2.
  • OS: Red Hat Enterprise Linux, CentOS 7
  • Aplikacje: Temenos T24, gitlab, Jira, Confluence
2+
Lata doświadczenia
Angielski
Angielski

Inne wymagania

Twoja przyszła rola

Główne obowiązki:

1) w obszarze baz danych:

- tworzenie nowych instancji bazy (nowe środowiska), backup i odtwarzanie kopii zapasowych za pomocą RMAN’a i DataPump (to częściej, bo tak na razie dostajemy wszystkie kopie zapasowe)

- zarządzanie i monitorowanie instancji pod względem pamięci, miejsca na przestrzenie tabel, itd…

2) w obszarze aplikacji:

- tworzenie i konfigurowanie nowych instancji JBoss na potrzeby nowych środowisk (ten i dwa punkty niżej są wymagane dla JBoss, mile widziane dla IBM WAS 9 na profilu Classic)

- umiejętność konfigurowania i zarządzania połączeniami JDBC (pule połączeń, sterowniki JDBC, etc.)

- umiejętność konfigurowania i zarządzania definicjami kolejek JMS (wbudowany serwer Artemis / obsługa zewnętrznych adapterów zasobów RAR) – definiowanie fabryk połączeń, aliasów JMS.

- aktualizacja aplikacji z ewentualną konfiguracją nowych zasobów

- mile widziana umiejętność zarządzania serwerem IBM MQ (na wypadek gdyby klient chciał taki na swoim środowisku)

3) w obszarze systemu:

- typowe zarządzanie systemem (logi, miejsce na dyskach, aktualizacje bezpieczeństwa, użytkownicy)

- konfiguracja firewalla (przykładowo iptables, firewall-cmd) – otwieranie portów dla aplikacji, konfigurowanie ruchu sieciowego.

4) w obszarze systemu T24 (wiedza do opanowania)

- konwersja bazy H2 od Temenosa do Oracla

- przygotowanie JBoss’a działającego jako usługa systemowa z wersji dostarczonej z Model Bankiem (ten zazwyczaj uruchamia się w oknie, do zabicia poprzez Ctrl+C)

- przeniesienie plików binariów TAFJ na środowisko wraz z czyszczeniem (przy LBC było to konieczne, redukowało rozmiar backupu przykładowo z 60GB do 900MB)

- konfiguracja wstępna samego T24 ze względu na inny system (przykładowo system type w SPF,SYSTEM z NT na Unix, sprawdzenie ścieżek systemowych dla interfejsów w rekordach)

5) Zarządzanie aplikacjami jira, gitlab, confluence

Co oferujemy

Parking
Parking
Świeże owoce dostępne w każdej kuchni
Working across multiple geographies and clients
Praca w międzynarodowym środowisku i poza granicami kraju
Praca z wykorzystaniem najnowszych technologii
Karta Multisport
Kreatywne środowisko pracy
Ludzie z którymi chce się pracować
Spotkania integracyjne

O Deloitte

Deloitte to różnorodność ludzi, doświadczeń, usług i branż, w których je realizujemy - w 150 krajach na świecie. To wyzwania intelektualne, dobry start zawodowy, możliwości ciągłego rozwoju i zebrania cennych życiowych doświadczeń. Musisz zrobić pierwszy krok - postawić kropkę na końcu wysyłanego CV, a potem podpisywanej umowy. Deloitte to po prostu dobry wybór. I kropka.

O zespole

Deloitte stworzył jeden z najlepszych zespołów w Europie zajmujących się wdrażaniem i rozwojem systemu Temenos T24. W jego skład wchodzą ludzie o wszechstronnym i różnorodnym wykształceniu, co sprawia, że nasza perspektywa postrzegania, definiowania i rozwiązywania problemów jest unikalna. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest fundamentem naszej pracy.

Temenos T24 to od kilkunastu lat najlepiej sprzedający się na świecie tzw. Główny System Bankowy. To ten system, który stoi na najmocniejszej maszynie w najciemniejszej serwerowni, bez którego NIC w banku nie działa.