Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2019-12-17
Warszawa, mazowieckie
Bankowość

Bank Millennium jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce.
Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów
oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w Departamencie Ryzyka:
Starszy Specjalista ds. Modelowania Parametrów Ryzyka w Obszarze Szacowania Utraty Wartości
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Obowiązki:

  • Budowa, okresowa kalibracja i udoskonalanie modeli służących do wyceny ryzyka kredytowego zgodnie ze standardem MSSF 9 (w szczególności PD/ LGD/ EaD)
  • Sporządzanie szczegółowych analiz i raportów, mających na celu wyjaśnienie przyczyn kształtowania się poszczególnych parametrów w wybranym horyzoncie czasowym
  • Przeprowadzania oceny działania modeli w ramach okresowego procesu monitoringu
  • Weryfikacja/ aktualizacja regulacji wewnętrznych, dotyczących analizy kolektywnej
  • Przygotowywanie prezentacji na potrzeby zarządcze
  • Przeprowadzanie analiz przekrojowych i raportów, dotyczących portfela kredytowego Banku

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe w ekonomii, bankowość i finanse
  • Bardzo dobra znajomość statystyki i ekonometrii
  • Doświadczenie w modelowaniu parametrów PD/ LGD/ EaD
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (umiejętność identyfikacji ryzyka kredytowego)
  • Znajomość regulacji z obszaru szacowania utraty wartości, w tym MSSF 9
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel
  • Bardzo dobra znajomość SQL
  • Mile widziana znajomość Pakietu R
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

 Oferujemy:

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Atrakcyjny pakiet socjalny i opiekę medyczną
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.