Michael Page
Data aktualizacji: 2020-01-27
Senior VAT Accoutnat (VAT / WHT)
Nr ref. 36233_MP_PL
Warszawa, mazowieckie
Księgowość, BPO/SSC

Warszawa36233_MP_PL

Dla naszego Klienta firmy z branży FMCG, poszukuje osoby na stanowisko Senior VAT Accountanta Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie deklaracji podatkowych VAT i bieżące doradztwo Głównej księgowej w zakresie zmieniających sie zapisów ustawy o VAT w ujęciu księgowym. Jest to nowe stanowisko w strukturach księgowych w firmie o rodzinnym charakterze pracy
Oferujemy
* Zatrudnienie w oparciu o umowe o prace * Bogaty pakiet pozapłacowy * Prace w firmie o wysokiej kulturze osobistej
Opis stanowiska
* Kalkulacja bieżącego i odroczonego podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT i WHT * Samodzielnym przygotowywaniem i terminowym składaniem deklaracji podatkowych * Analizą dokumentów księgowych pod kątem opodatkowania i skutków WHT oraz dokumentacji uzupełniającej związanej z odliczeniem podatkowym * Współpracą z zewnętrznymi doradcami podatkowymi * Kontaktem z organami podatkowymi i koordynacją kontroli podatkowych * Przeprowadzaniem kontroli w celu wykrycia wszelkich błędów lub anomalii w rozliczeniach podatkowych * Wspieraniem automatyzacji i usprawnień procesów księgowych oraz projektowaniem nowych raportów/narzędzi kontroli do analizy danych podatkowych * Nadzorem nad systemami pod kątem kompletności i jakości danych podatkowych i uzgodnieniami podatkowych kont bilansowych * Bieżącym monitoringiem zmian w przepisach podatkowych oraz wspieraniem Działu Księgowości w codziennej pracy w zakresie doradztwa podatkowego * Weryfikacją i opiniowaniem umów pod kątem podatkowym * Pomocą w przygotowaniu i wdrażaniu procesów i procedur w obszarze podatkowym * Docelową odpowiedzialnością za rozliczenie podatku akcyzowego
Profil kandydata
* Wykształcenie kierunkowe prawo podatkowe/ekonomia/finanse i rachunkowość * Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku specjalisty podatkowego * Znajomość przepisów prawa podatkowego, a w szczególności Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i VAT * Dysponujesz kwalifikacjami zawodowymi w dziedzinie podatków (doświadczenie w prowadzeniu audytów podatkowych będzie dodatkowym atutem) * Wymagany język angielski na poziomie min B2 * Znajomość MS Office na poziomie zaawansowanym

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista