mBank S.A.
Data aktualizacji: 2020-01-29
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Obsługa klienta, Sprzedaż
REKRUTACJA ZDALNA

Od nas dostaniesz:

Kartę< br/>sportową Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Specjalista ds. procesów compliance
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: IPR/01/0120

Jeśli jesteś osobą zaangażowaną w wykonywanie zadań, odpowiedzialną, nie boisz się samodzielności, chcesz mieć wpływ na istniejące lub nowe procesy oferowania usług inwestycyjnych, na dodatek posiadasz doświadczenie w pracy z biznesem inwestycyjnym i masz świadomość compliance, to szukamy właśnie Ciebie!

Oferujemy pracę w renomowanej instytucji, która oferuje kompleksowe usługi inwestycyjne dla klientów detalicznych i korporacyjnych, umożliwiając inwestowanie na wielu rynkach i udzielając inwestorom dostępu do setek różnych instrumentów finansowych.

Twoje zadania:

  • aktywny udział w praktycznym wdrażaniu wymogów i wytycznych określanych przez przepisy prawa, organy nadzoru i jednostki mBanku,
  • bieżąca współpraca z jednostkami biznesowymi mBanku, biura maklerskiego, jednostką compliance w zakresie zgodności ze standardami compliance w zakresie przepisów rynku kapitałowego, obrotu giełdowego i forex,
  • udział w opiniowaniu regulacji wewnętrznych mających zastosowanie do działalności inwestycyjnej,
  • wsparcie merytoryczne osób zaangażowanych w zakresie procesów biznesowych oraz realizacji obowiązków compliance, budowanie świadomości w zakresie ryzyka compliance wśród pracowników,
  • identyfikacja, monitorowanie i raportowanie do właściwych jednostek ryzyka compliance, wynikającego lub związanego z działalnością operacyjną Banku,
  • weryfikowanie przestrzegania wymogów compliance oraz określanie szczegółowych wytycznych dla osób odpowiedzialnych za prowadzenie czynności kontrolnych,

Decydując się na pracę u nas  będziesz mieć okazję współpracować z jednostkami biznesowymi oraz z inspektorem nadzoru.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowany kierunek prawo lub ekonomia),
  • minimum 2 letniego doświadczenia w pracy w instytucji finansowej, w tym aktywny udział we wdrażaniu dyrektywy MIFID II,
  • doświadczenie pracy z biznesem inwestycyjnym, w tym obsługa i wsparcie jednostek biznesowych w praktycznym wdrażaniu i stosowaniu wymogów prawa,
  • znajomości regulacji rynku kapitałowego, w tym w szczególności dyrektywy MIFID II oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy,
  • znajomości innych kluczowych aktów prawnych mających wpływ na działanie instytucji finansowych takich jak: przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, RODO, ustawy FATCA i CRS;
  • znajomość pakietu MS Office,
  • komunikatywność i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • zainteresowanie prawem rynku kapitałowego,
  • mile widziana licencja maklera papierów wartościowych lub doradcy inwestycyjnego bądź ukończone studia podyplomowe z zakresu compliance lub prawa rynku kapitałowego.

Poziom stanowiska
Specjalista