Michael Page
Data aktualizacji: 2020-09-22
Główna Księgowa (m/k)
Nr ref. JN-042020-142928_MP_PL
śląskie
Księgowość, BPO/SSC

JN-042020-142928_MP_PL

Naszym klientem jest spółka o profilu produkcyjnym, lider w swojej branży.
Oferujemy
  • Nasz Klient oferuje szeroki pakiet benefitów
Opis stanowiska
  • Prowadzenie pełnej księgowości Spółki o profilu produkcyjnym
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem formalno-rachunkowym zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi
  • Nadzór nad Księgowaniem faktur zakupu, transakcje: WNT, Import towarów oraz usług, zakup, kraj, rozliczenia międzyokresowe i inne
  • Sporządzanie rozliczeń podatkowych oraz deklaracji CIT i nadzór nad VAT i innymi zobowiązaniami podatkowymi
  • Odpowiedzialność za optymalizację procesów księgowych i podatkowych
  • Przygotowywanie informacji finansowych na potrzeby Zarządu, oraz Grupy Kapitałowej
  • Uzgadnianie kont bilansowych
  • Przygotowywanie i nadzór sprawozdań do GUS, NBP,
  • Terminowe potwierdzanie oraz uzgadnianie sald w Grupie Kapitałowej- Intercompany, Kontakty z instytucjami zewnętrznymi np. US, GUS, NBP
  • Planowanie i organizacja pracy podległemu zespołowi
  • Określanie zadań podległym pracownikom
  • Tworzenie procedur działania w dept. księgowości
  • Współpraca z działem Controllingu
  • Współpraca z Audytem
  • Prowadzenie i nadzór nad ewidencją środków trwałych (amortyzacja, umorzenie)
  • Rozliczanie projektów unijnych
  • Aktywny udział w zamknięciu miesiąca oraz roku
  • Realizacja wszystkich innych poleceń przełożonego związanych z zajmowanym stanowiskiem
Profil kandydata
  • Wykształcenie: Wyższe (finanse i rachunkowość, ekonomia)
  • Znajomość programów: MS Office, SAP, obieg dokumentów
  • Znajomość języków obcych: Angielski min. B1
  • Wymagane kwalifikacje: kilkuletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego, znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego
  • IFRS/MSR
  • ACCA lub biegły rewident - mile widziane

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista