Michael Page
Data aktualizacji: 2020-10-14
mazowieckie
BPO/SSC

Starszy Specjalista ds.modelowania ryzyka kredytowego

mazowieckieJN-032020-111183_MP_PL

Naszym klientem jest instytucja finansowa, jedna z wiodących grup bankowych w Europie środkowo-wschodniej.
Oferujemy
  • umowa o pracę, stabilność zatrudnienia
  • rozwój w międzynarodowej organizacji
  • pakiet medyczny
  • Multikafeteria ( karta sportowa oraz dostęp do zniżek na rozrywki kulturalne)
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczne godziny pracy
  • dofinansowanie do kursów językowych
Opis stanowiska
  • przeprowadzanie przekrojowych analiz dotyczących portfela kredytowego
  • utrzymanie istniejących modeli statystycznych wykorzystywanych w procesie szacowania kredytowego- kalibracja oraz aktualizacja
  • budowa modeli ryzyka kredytowego w oparciu o wymogi IRB
  • udział w okresowym procesie monitoringu w zakresie oceny funkcjonowania modeli
  • analiza zmian przeprowadzanych w obszarze modeli i szacowanie ich wpływu
  • przygotowanie prezentacji na potrzeby zarządcze
Profil kandydata
  • wykształcenie wyższe (preferowane z zakresu finansów, matematyka, ekonometria)
  • minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze modelowania ryzyka kredytowego, analiz portfeli kredytowych, badania ich jakości i raportowania
  • znajomość parametrów ryzyka kredytowego i technik jego pomiaru
  • znajomość polskich norm prawnych z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym
  • bardzo dobra znajomość MS Excel i MS Access
  • swoboda w pracy z danymi- znajomość narzędzi SAS,SQL, R badź Python
  • zdolności analityczne oraz umiejętność samodzielnego myślenia
  • dobra znajomość języka angielskiego

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista
Specjalista