Michael Page
Data aktualizacji: 2020-10-25
Kontroler Finansowy Funduszy - PE(m/k)
Nr ref. JN-062020-329709_MP_PL
Warszawa, mazowieckie
Kontroling, BPO/SSC

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole

WarszawaJN-062020-329709_MP_PL

Naszym Klientem jest rozpoznawalny fundusz Private Equity, który poszukuje osoby na stanowisko Kontrolera Finansowego Funduszy.
Oferujemy
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
Opis stanowiska
  • Stała współpraca z Biurem księgowym oraz Depozytariuszem funduszy w ramach bieżącej obsługi funduszy
  • Koordynowanie procesu sporządzania sprawozdań finansowych funduszy, w tym sporządzanie harmonogramów zamknięć oraz współpraca z audytorem
  • Weryfikacja danych finansowych dostarczanych przez wybrane spółki portfelowe na potrzeby wyceny funduszy
  • Prowadzenie rejestru transakcji funduszy, zastawów na aktywach oraz zobowiązań pozabilansowych funduszy
  • Monitorowanie kowenantów finansowych
  • Cykliczne raportowania do KNF, Depozytariusza, IZFiA oraz PFR
  • Kontrola limitów inwestycyjnych (bieżąca/przy transakcji, kwartalna)
  • Kwartalne podsumowania wyników funduszy
  • Opracowywanie budżetów funduszy, analiza wykonania budżetu oraz odchyleń od budżetu
  • Sporządzanie kwartalnych raportów ryzyka oraz dokonywanie cyklicznych przeglądów systemu zarządzania ryzykiem
Profil kandydata
  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość oraz pochodne)
  • 3 - 4 lata doświadczenia w Big 4 (preferowane) lub na analogicznym stanowisku w instytucji finansowej
  • Wiedza dotycząca funkcjonowania funduszy inwestycyjnych oraz TFI
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości funduszy inwestycyjnych
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w tym przede wszystkim znajomość programu Excel na zaawansowanym poziomie)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Specjalista