Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2020-10-14
Warszawa, mazowieckie
Bankowość
Pracownik Biura Walidacji Modeli
Bank Millennium jest jedną z największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce.
Mocną pozycję zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, zrozumieniu potrzeb Klientów
oraz nieustannemu doskonaleniu oferowanych usług.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w Biurze Walidacji Modeli:
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Obowiązki

W Biurze Walidacji Modeli będziesz miał okazję:
  • Poznawać techniki modelowania w różnych obszarach Banku
  • Oceniać jakość modeli w Banku
  • Poznawać regulacje bankowe na poziomie krajowym oraz europejskim
  • Współpracować z innymi zespołami oraz firmami zewnętrznymi w zakresie modeli
  • Tworzyć wysokiej jakości raporty walidacyjne

Wymagania

Poszukujemy osób otwartych, chłonnych wiedzy, z głową pełną pomysłów, żądnych nowych wyzwań w obszarze walidacji modeli w Banku Millennium.
Szukamy właśnie Ciebie, jeśli:
  • Jesteś absolwentem lub studentem ostatnich lat studiów (matematyka, metody ilościowe, kierunki ścisłe)
  • Znasz bardzo dobrze narzędzia przetwarzania i analizy danych (preferowany: R)
  • Lubisz pracę z dużymi zbiorami danych, atutem będzie znajomość SQL
  • Posiadasz podstawową wiedzę z zakresu bankowości
  • Interesujesz się ryzykiem kredytowym, znasz takie pojęcia jak IFRS9, IRB, Rekomendacja W
  • Nie przeraża Cię tworzenie pisemnych raportów z przeprowadzonych analiz.

Oferujemy

U nas otrzymasz:
  • Możliwość pracy w organizacji wykorzystującej metodę wewnętrznych ratingów (IRB)
  • Wdrożenie w zagadnienia ryzyka kredytowego i walidacji modeli
  • Możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy z zakresu metod probabilistycznych
  • Dostosowane dla rowerzystów biuro w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego
  •  Stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.