mBank S.A.
Data aktualizacji: 2021-02-04
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Administracja
REKRUTACJA ZDALNA

Od nas dostaniesz:

Kartę
sportową
Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Specjalista ds. nadzoru inwestycyjnego, współpraca w oparciu o ½ etatu
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: SPE/66/1220

Twój zakres obowiązków będzie wyglądał następująco:

  • monitorowanie zmian w przepisach prawa w zakresie wskaźników referencyjnych i ich stosowania; monitorowanie regulacji UE oraz innych krajów w powyższym zakresie
  • bieżąca analiza informacji banków centralnych, organów nadzorczych, administratorów wskaźników i z innych źródeł pod katem ich potencjalnego wpływu na stosowanie przez bank wskaźniki referencyjne
  • bieżąca analiza informacji od jednostek banku stosujących wskaźniki
  • organizowanie i koordynowanie prac Grupy Ekspertów, uczestniczenie w jej pracach, przygotowywanie i rozsyłanie rekomendacji dla jednostek stosujących wskaźniki referencyjne
  • przygotowywanie ustalonych przez Grupę Ekspertów harmonogramów wdrażania zmian i monitorowanie ich realizacji
  • uczestnictwo w posiedzeniach Komitetu BSM
  • opiniowanie regulacji wewnętrznych Banku – w tym w ramach prac Grupy Ekspertów - związanych z ww. zakresem działania
  • sporządzanie raportów w ww. zakresie dla Zarządu, Komitetu BSM lub innych, zgodnie z potrzebami
  • udział w kontrolach związanych ze stosowaniem przez bank wskaźników referencyjnych
  • uczestnictwo w pracach grup roboczych przy ZBP dotyczących wskaźników referencyjnych
  • współpraca z Commerzbankiem w zakresie wprowadzania wspólnych standardów w ww. zakresie

Masz to COŚ?

  • masz wyższe wykształcenie w zakresie finansów lub prawa
  • posiadasz doświadczenie w zakresie kontrybucji stawek na potrzeby fixingów, stosowania wskaźników referencyjnych przez bank
  • znasz mechanizmy finansowe produktów pożyczkowych banku; znasz struktury banku, oferowane usługi i przynajmniej ogólne istoty produktów powiązanych ze wskaźnikami referencyjnymi
  • mile widziane jest doświadczenie z zakresu działań nadzorczych w powyższym zakresie
  • znasz przepisy w zakresie rynku wskaźników referencyjnych i ich stosowania, w tym ogólnej istoty wskaźników referencyjnych i ich zastosowania; masz wiedzę na temat procesów legislacyjnych w banku; mile widzialna jest wiedza z zakresu działań nadzorczych
  • swobodnie pracujesz z aplikacjami MS Office
  • komunikujesz się w j. angielskim, znasz słownictwo z zakresu rynków finansowych
  • praca pod presją nie jest Ci straszna
  • cechuje Cię skrupulatność i rzetelność
  • lubisz pracę zespołową, chętnie dzielisz się swoimi pomysłami, łatwo budujesz relacje

Nasza propozycja to zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Zapraszamy do współpracy w oparciu o ½  etatu.

Czekamy na Ciebie w  Departamencie Compliance w mBanku.

Poziom stanowiska
Specjalista