EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-02-16
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza

Starszy Analityk / Konsultant w zespole Doradztwa Biznesowego i Strategicznego dla sektorów Oil&Gas i Defence

Możliwości, jakie na Ciebie czekają

Praca w zespole EY to unikalne połączenie rozwoju kompetencji konsultingowych z możliwością poznania specyfiki i złożoności sektorów energetycznego i zbrojeniowego. Doradzając największym spółkom sektora O&G i Defence w Polsce i za granicą, będziesz realnie uczestniczyć w wielomilionowych przedsięwzięciach inwestycyjnych, projektach restrukturyzacyjnych i transformacjach, czy międzynarodowych procesach M&A. Dzięki wsparciu dynamicznego i doświadczonego zespołu będziesz czerpać satysfakcję z efektów swojej pracy i ich docenienia przez naszych klientów.

Przykłady projektów:

  • identyfikacja i analiza opcji strategicznych dla aktywów wydobywczych w Ameryce Północnej,
  • identyfikacja i analiza opcji strategicznych dla jednej z europejskich rafinerii,
  • studium wykonalności transgranicznego gazociągu przesyłowego w Europie Południowej,
  • doradztwo transakcyjne w procesie sprzedaży wiodącego podmiotu polskiego rynku gazu,
  • komercyjne due diligence dla izraelskiego rynku energii elektrycznej oraz gazu ziemnego,
  • wsparcie w procesie transakcyjnym w zakresie aktywów logistycznych ropy i paliw płynnych obejmujące wycenę oraz badania due diligence,
  • przegląd działalności spółki z branży chemicznej wraz z identyfikacją i kwantyfikacją potencjału poprawy efektywności,
  • ocena zasadności połączenia spółek z branży przemysłu obronnego wraz z identyfikacją synergii i ryzyk,
  • wsparcie wiodącej globalnej spółki z branży obronnej w zdefiniowaniu i wdrożeniu strategii wejścia na rynek polski.

Twoje główne zadania

  • aktywny udział w projektach strategicznych, transakcyjnych oraz operacyjnych,
  • strukturyzowanie wyzwań biznesowych stojących przed klientami – samodzielne poszukiwanie i proponowanie rozwiązań,
  • opracowywanie analiz rynkowych, raportów i rekomendacji w zakresie realizowanych projektów,
  • przygotowywanie analiz ilościowych – arkuszy kalkulacyjnych i modeli finansowych,
  • aktywny udział w spotkaniach wewnętrznych (zespołu EY) oraz zewnętrznych (z klientami),
  • stopniowa budowa wiedzy i kompetencji konsultingowych i branżowych.

Potrzebne umiejętności i doświadczenie

  • 2-3 lata doświadczenia w pracy w konsultingu/doradztwie biznesowym, doradztwie transakcyjnym lub w realizacji projektów związanych z analizami rynkowymi, strategicznymi, poprawą efektywności operacyjnej/biznesowej, restrukturyzacją, transformacją przedsiębiorstw i inwestycjami infrastrukturalnymi,
  • bardzo dobre zdolności analityczne i interpersonalne,
  • biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności Excel, PowerPoint i Word),
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów,
  • kreatywne podejście do rozwiązywania problemów,
  • nastawienie na szukanie rozwiązań i ich samodzielne proponowanie.

Twoim dodatkowym atutem będzie

  • doświadczenie zawodowe w branży energetycznej / oil&gas lub zbrojeniowej,
  • doświadczenie związane z modelowaniem finansowym i oceną projektów inwestycyjnych,
  • otwartość na realizację części projektów poza granicami kraju.

Kogo szukamy

  • Idealny kandydat / kandydatka to osoba posiadająca solidne kompetencje i doświadczenia w obszarze doradztwa lub analiz biznesowych, oczekująca ciekawych wyzwań oraz gotowa pogłębiać swoją wiedzę nt. sektorów energetycznego i zbrojeniowego. Do pracy w EY poszukujemy osób o pozytywnym nastawieniu do życia i otoczenia - samodzielnych, ale rozumiejących że pełny sukces może osiągnąć tylko zgrany i wspierający się wzajemnie zespół.

Oferujemy

  • pracę dla największych firm z sektorów energetycznego i zbrojeniowego w Polsce i na świecie,
  • możliwość nauki od najlepszych praktyków i specjalistów branży doradczej dla sektora O&G i Defence w Polsce,
  • duży zakres odpowiedzialności i możliwość szybkiej ścieżki kariery,

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.