mBank S.A.
Data aktualizacji: 2021-03-24
Łódź, łódzkie
Bankowość, Analiza
REKRUTACJA ZDALNA

Od nas dostaniesz:

Kartę
sportową
Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Specjalista ds. analiz portfelowych i pomiaru ryzyka
miejsce pracy: Łódź, nr referencyjny: AFE/020/0221

Dołącz do zespołu, w którym dominuje różnorodność, nastawienie na współpracę i wymianę wiedzy. Są wśród nas analitycy biznesowi i portfelowi, eksperci od miar ryzyka kredytowego i od procesu kredytowego, eksperci od narzędzi informatycznych i baz danych, a także kluczowych dla ryzyka systemów. Mamy na pokładzie osoby doświadczone w pracy metodą Agile/Scrum/Lean.

Tworzymy, optymalizujemy i wdrażamy korporacyjny proces kredytowy, monitorujemy jakość korporacyjnego portfela. Brzmi ciekawie? Nie czekaj aplikuj!

Ta rola da Ci okazję, aby realizować następujące zadania:

  • przygotowywanie zestawień, analiz i raportów w obszarze portfela korporacyjnego oraz ad-hoc
  • przygotowywanie analiz oraz rekomendacji na potrzeby zarządcze oraz sprawozdawcze
  • interpretacja i prezentowanie wyników dotyczących przeprowadzanych analiz
  • wsparcie w procesach stress – testowych, MYP
  • analizę danych i trendów oraz przygotowywanie rekomendacji dotyczących aktywnego zarządzania ryzykiem kredytowym portfela korporacyjnego
  • tworzenie nowych raportów i narzędzi wspomagających raportowanie
  • utrzymanie i rozwój wewnętrznych systemów raportowych
  • automatyzacja i optymalizacja bieżących rozwiązań dotyczących raportowania

Czego potrzebujesz, aby zacząć współpracę z Nami?

  • dobrej znajomości parametrów ryzyka dla portfela korporacyjnego non-defult i default
  • znajomości regulacji CRR w obszarze ryzyka kredytowego
  • znajomości narzędzi w ryzyku i przepływu danych dla portfela korporacyjnego
  • znajomości systemów wspierających korporacyjny proces kredytowy, tj. SK, CRM będzie dodatkowym atutem
  • doświadczenia w analizie danych i pracy na hurtowniach bazodanowych/na modelach danych
  • zaawansowanej znajomości MS Excel
  • dobrej znajomości języka SQL/SAS oraz praktycznej umiejętności pisania zapytań
  • dobrej znajomości języka angielskiego
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • dobrej organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu

Nasza oferta: umowa o pracę, przyjazna atmosfera, a współpraca z Nami będzie okazją do nauki i wymiany wiedzy.

Jeśli masz pytania pytaj – Agata Felczyńska-Fryś lub Magda Kowalczyk, Ania Kaszlewicz

Poziom stanowiska
Specjalista