Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2021-05-23
Specjalista ds. Logistyki
Nr ref. 192366/7099
Katowice, śląskie
Zakupy, Logistyka

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole
Goldman Recruitment to wiodąca polska firma doradcza, wyspecjalizowana w realizacji projektów rekrutacyjnych metodą Search & Selection oraz Executive Search. Naszą ambicją jest najwyższy poziom świadczonych usług, który wyprzedza rynek i tworzy nowy standard w branży doradztwa personalnego.

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, międzynarodowego producenta rozwiązań górniczych wysokiej produktywności, w związku z dalszym rozwojem struktur, poszukujemy

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska:
  • organizacja transportu krajowego materiałów, surowców, części zamiennych lub produktów gotowych,
  • współpraca z agencjami celnymi i firmami spedycyjnymi,
  • kreowanie nowych i optymalizacja istniejących rozwiązań w obszarze logistyki,
  • organizacja transportu międzynarodowego – transport do klientów i od dostawców,
  • przygotowanie dokumentów importowych/eksportowych (wysyłkowych) oraz organizacja odprawy celnej – przygotowanie pełnej dokumentacji wymaganej do odprawy celnej,
  • terminowa realizacja przesyłek oraz terminowa realizacja odpraw celnych,
  • reprezentowanie firmy przed Urzędem Celnym - odpowiedzi na wnioski i postanowienia UC,
  • sporządzanie miesięcznych deklaracji Intrastat,
  • odpowiedzialność w zakresie specjalnych procedur celnych (uszlachetnianie czynne, uszlachetnianie bierne),
  • negocjowanie warunków dostawy oraz poziomów stawek transportowych,
  • sporządzanie PR w SAP dla potrzeb związanych z obszarem logistyki.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (z zakresu logistyki, transportu lub zarządzania logistyką),
  • doświadczenie na podobnym stanowisku min. 1 rok,
  • znajomość systemu SAP,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • znajomość procesów logistycznych, rynku transportowego,
  • znajomość prawa celnego,
  • znajomość przepisów/procedur REACH/SCIP dodatkowym atutem.
Oferta obejmuje:
  • umowę o pracę w rozwijającej się firmie z zasięgiem globalnym,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • możliwość szkolenia i rozwoju zawodowego,
  • benefity w postaci: prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego oraz ZFŚS,
  • zajęcia z języka angielskiego.

Poziom stanowiska
Specjalista