ZF European Shared Services Center
Data aktualizacji: 2021-06-03
Częstochowa, śląskie
Księgowość
angielski, niemiecki
Work at the forefront of automotive innovation with ZF, one of the world’s leading automotive suppliers.
Specjalista z j. niemieckim w dziale Księgi Głównej w Europejskim Centrum Usług Wspólnych
Miejsce pracy: Częstochowa
Req ID 17099

Obowiązki:

  • Przygotowanie i księgowanie dokumentów księgi głównej;
  • Realizacja płatności do dostawców oraz wewnątrz grupy;
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont księgowych, przygotowywanie raportów oraz analiz;
  • Przygotowywanie analiz przepływów finansowych oraz prognoz płatności;
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont bankowych;
  • Ustalanie sald z jednostkami powiązanymi;
  • Wykonywanie czynności związanych z okresowym zamknięciem ksiąg (raportowanie wewnętrzne);
  • Wspieranie realizacji projektów;
  • Przygotowywanie danych do deklaracji VAT;
  • Praca w systemie SAP.

Wymagania:

  • Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację – warunek konieczny;
  • Wykształcenia wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne, finanse, rachunkowość itp.;
  • Doświadczenie w obszarze księgowości;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel; mile widziana znajomość systemu SAP;
  • Umiejętności analityczne, komunikacyjne i gotowość pracy w globalnej organizacji.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę (Praca zdalna 100% w okresie pandemii, później system 50%/50%);
  • Rozwój zawodowy;
  • Prywatną opiekę medyczną; pakiet benefitów;
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w międzynarodowym środowisku;
  • Przeszkolenie i wsparcie na stanowisku pracy;
  • Koleżeńską atmosferę pracy i kulturę wzajemnego wsparcia.
Prosimy o dołączenie do przesyłanych dokumentów następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Central Europe Talent Acquisition Center ZF Group, mające siedzibę przy ul. Słowackiego 33, 43-502 Czechowice-Dziedzice, Polska w celu prowadzenia przez administratora danych oraz podmioty z grupy ZF Group procesów rekrutacyjnych. Oświadczam, że przyjmuję do wiadomości, że realizacja celu przetwarzania moich danych osobowych może wymagać udostępnienia ich innym podmiotom. Oświadczam, że przyjmuję do wiadomości, że podanie przeze mnie danych osobowych w celu ich przetwarzania jest dobrowolne, przy czym ich niepodanie może uniemożliwić realizację celu przetwarzania. Oświadczam również, że przyjmuję do wiadomości, że mam prawo dostępu do treści moich danych osobowych i ich poprawiania.

Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (zwanego dalej RODO), informujemy, iż: Administratorem Twoich danych osobowych jest ZF Steering Systems Polska Sp. z o.o z siedzibą przy ul. J.Słowackiego 33 , 43-502 Czechowice-Dziedzice, którego to oddziałem jest Global Recruiting Center siedzibą przy ul. Legionów 211, (43-502) Czechowice - Dziedzice. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procesów rekrutacyjnych. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest: Podjęcie czynności niezbędnych dla przeprowadzenia procesu rekrutacji tj. art. 6 ust. 1 lit. b) RODO, w zakresie następujących danych osobowych: imię i nazwisko, dane kontaktowe, data urodzenia, historia zatrudnienia oraz przebieg Twojej edukacji. Ich podanie jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. W zakresie pozostałych danych osobowych podstawą prawną ich przetwarzania jest Twoja zgoda (tj. art. 6 ust. 1 lit. a) RODO), którą wyraziłaś/łeś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne, gdyż tylko od Ciebie zależy jakie dane przekażesz nam w swojej aplikacji. Podanie danych w tym zakresie jest dobrowolne i nie jest konieczne dla możliwości udziału w procesie rekrutacji. Realizacja celu przetwarzania może wymagać udostępnienia danych osobowych odbiorcom należącym do Grupy ZF (grupa przedsiębiorstw ZF Friedrichshafen AG). W związku z tym Twoje dane mogą być przekazywane również do krajów poza Europejskim Obszarem Gospodarczym na zasadach zgodnych z przepisami art. 44 - 49 RODO. Nie przechowujemy Twoich danych dłużej niż to konieczne. Czas przechowywania danych osobowych zależy od czasu trwania procesu rekrutacyjnego. Po jego zakończeniu Twoje dane zostaną usunięte, chyba że wyrazisz zgodę na ich wykorzystanie w przyszłych procesach rekrutacyjnych. Zgodę taką możesz wyrazić w oddzielnej klauzuli (treść zgody poniżej). Wówczas Twoje dane pozostaną w naszej bazie, jednak nie dłużej, niż przez okres 6 miesięcy od chwili zaaplikowania. Po tym czasie Twoje dane zostaną trwale usunięte. Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do uzyskania kopii Twoich danych i do ich przenoszenia w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. . W odniesieniu do danych przetwarzanych na podstawie zgody przysługuje Ci również prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w każdym przypadku podejrzenia, że przetwarzanie Twoich danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów. Podane przez Ciebie dane nie będą podstawą podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany, w tym profilowania. Jeśli chcesz abyśmy mogli brać pod uwagę twoje CV w przyszłych rekrutacjach prosimy o dodanie następujące klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV/liście motywacyjnym dla potrzeb przyszłych rekrutacji prowadzonych przez ZF Steering Systems Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. J. Słowackiego 33, 43-502 Czechowice-Dziedzice na rzecz podmiotów należących do ZF Group i umieszczenia mojej aplikacji w bazie kandydatów. Zostałem poinformowana/y, że udzielona przeze mnie zgoda może zostać odwołana w każdym czasie.” Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista