mBank S.A.
Data aktualizacji: 2021-07-23
Łódź, łódzkie
Bankowość

Od nas dostaniesz:

Kartę
sportową
Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Młodszy Specjalista ds. metod i modeli pomiaru ryzyka płynności
miejsce pracy: Łódź, nr referencyjny: AFE/095/0721

Dołącz do zespołu odpowiedzialnego za kontrolę i wspieranie procesu zarządzania ryzykiem płynności mBanku, w celu osiągnięcia efektywnej i bezpiecznej struktury bilansu, która zapewnia bezpieczeństwo środków zdeponowanych przez klientów oraz zgodność regulacyjną. Praca w naszym zespole daje unikatową możliwość udziału w strategicznych decyzjach i zrozumienia jak w praktyce funkcjonuje bilans banku. Brzmi ciekawie – dołącz do nas

Zadania, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  • Pomoc w rozwijaniu i utrzymywaniu narzędzia do zarządzania ryzykiem płynności
  • Wsparcie w opracowywaniu metod i modeli uwzględniających produkty bankowe i instrumenty finansowe w pomiarze ryzyka płynności oraz ustalania cen transferowych
  • Modelowanie produktów i ich grup na potrzeby pomiaru ryzyka płynności,
  • Kontrolowanie spójności i poprawności wewnętrznych modeli i metod w tym zgodności z wymaganiami regulacyjnymi,

Szukamy Ciebie, jeśli:

  • posiadasz wykształcenie wyższe lub jesteś w trakcie studiów (preferowane kierunki: finanse, ekonomia, bankowość, ekonometria, nauki ścisłe)
  • posiadasz wysokie zdolności analityczne, cechuje Cię kreatywność i zaangażowanie
  • potrafisz analizować dane z wykorzystaniem baz danych (SAS/SQL/VBA)
  • bardzo dobrze posługujesz się językiem angielskim

Mile widziane:

  • znajomość funkcjonowania rynków finansowych, branży bankowej oraz instrumenty finansowe i produkty bankowe (dodatkowym atutem będzie znajomość zagadnień dotyczących zarządzania strukturą bilansu (ALM) oraz ryzykiem płynności (LCR/NSFR/Rekomendacja P))

Jeśli jesteś zainteresowany/a aplikuj – na Twoje zgłoszenie czekamy do 21 lipca.

Co Ci oferujemy w zamian?

  • umowę o pracę na czas zastępstwa ok 1,5 roku
  • wsparcie mentora w rozwoju kompetencji
  • ciekawe zadania i zespół chętnie dzielący się wiedzą
  • możliwość poznania naszego Departamentu od podszewki i pozyskania wiedzy w wielu obszarach
  • możliwość uczestnictwa w projekcie i wpływu na funkcjonalność modelu, z którego korzystamy
  • benefity - prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, dostęp do Legimi, Nasbi, piątki z rozwojem, kluby mBanku nastawione na rozwój pasji np. żeglarstwo, szycie, dofinansowanie do wakacji i świąt
  • dostęp do mBankowego know how, szkoleń, warsztatów, webinarów i ludzi otwartych na dzielenie się wiedzą,
  • dostęp do rekrutacji wewnętrznych

Jeśli masz pytania, pytaj:

  • Jacek Rzeźnik - przyszły Szef
  • Agata Felczyńska-Fryś - rekruter odpowiedzialny za rekrutacje

Pracujemy w Warszawie, natomiast jesteśmy otwarci na współpracę z osobami z całej Polski. Pod warunkiem, że od czasu do czasu wpadniesz do nas na kawę ;-)

Poziom stanowiska
Specjalista