MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S.A.
Data aktualizacji: 2021-07-28
Kraków, małopolskie
Podatki, Księgowość
angielski
Młodszy Specjalista ds. Podatków

Mota-Engil poszukuje osoby z doświadczeniem na stanowisko Starszego Specjalisty ds. Podatków, która jest zainteresowana praktycznym wykorzystaniem posiadanej wiedzy podatkowej, chciałaby rozwijać swoje umiejętności w zakresie dokumentacji cen transferowych oraz brać aktywny udział w wewnętrznych projektach podatkowych.

Podatki nie mają dla Ciebie tajemnic?

Pojęcia VAT, CIT, RET i dokumentacja cen transferowych nie są Ci obce?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie pracę idealną, która może mieć dwie ścieżki rozwoju.

Ścieżki rozwoju:

1. Rozwój umiejętności podatkowych w podstawowym obszarze, którym będzie:

  • Sporządzanie deklaracji VAT, weryfikacja rejestrów VAT oraz przygotowywanie plików JPK_VAT,

2. W ramach rozwoju i zdobywania umiejętności będziesz otrzymywać zadania takie jak:

  • Udział w sporządzaniu opinii podatkowych z zakresu VAT, CIT i PCC,
  • Prowadzenie korespondencji z organami podatkowymi,
  • Udział w projektach realizowanych przez zespół podatkowy,
  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym.

Poszukiwane kompetencje

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym albo prawniczym,
  • Minimum roczna praktyka zawodowa na stanowisku związanym z wykonywaniem zadań z zakresu doradztwa podatkowego lub prowadzenia rozliczeń podatkowych spółek kapitałowych,
  • Podstawowa znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Dobra znajomość aplikacji MS Office (w szczególności MS Excel, MS Word),
  • Mile widziana znajomość programów finansowo-księgowych np. SAP i zagadnień księgowych,
  • Nastawienie na rozwój zawodowy i zdobywanie nowych kompetencji w obszarze podatków,
  • Zdolności interpersonalne (w tym: organizacyjne, komunikacyjne),
  • Proaktywne podejście do wykonywanej pracy.

Oferujemy

  • Pakiet szkoleniowy i benefitów (karta Multisport, zajęcia językowe i prywatna opieka medyczna),
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze podatków,
  • Uczestnictwo w ciekawych projektach podatkowych,
  • Kontakt z obszarem biznesowym/produkcyjnym,
  • Niezależność w wykonywaniu powierzonych zadań zawodowych,
  • Dostęp do specjalistycznych źródeł wiedzy podatkowej, zaawansowanych systemów i narzędzi informatycznych oraz najlepszych praktyk biznesowych,
  • Wynagrodzenie odpowiednie do posiadanych kompetencji.
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski