Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-10-08
Architekt Cloud i Infrastruktury IT
Nr ref. KwF/DIN/Architekt
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, IT

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: KwF/DIN/Architekt

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie projektów infrastrukturalnych od etapu wizji, przygotowania architektury i wyceny, poprzez testy i wdrożenie produkcyjne oraz przekazanie do zespołów utrzymaniowych

  • Analiza i proponowanie nowych rozwiązań technologicznych, przygotowywanie testów proof of concept lub wdrożeń pilotażowych, opiniowanie rozwiązań

  • Zarządzanie portfelem projektów technologicznych w obszarze technologii chmurowych oraz infrastruktury IT, w tym proaktywne minimalizowanie ryzyk projektowych, raportowanie postępu, nadzór nad firmami wdrożeniowymi, koordynacja prac z zespołami wewnętrznymi

  • Ścisła współpraca z zespołem operacyjnym na etapie planowania i implementacji projektów IT

  • Zaawansowane wsparcie techniczne w zakresie prowadzonych przez siebie projektów

  • Koordynacja umów outsourcingowych IT na poziomie operacyjnym; opiniowanie i akceptacja wprowadzanych zmian na systemach produkcyjnych

  • Realizacja zaleceń audytowych dla infrastruktury IT

  • Dbanie o wysoki poziom usług oraz stabilność infrastruktury IT

Nasze wymagania

  • Minimum 10 lat doświadczenia w administracji systemami IT, w tym min. 5 lat w roli architekta lub inżyniera systemowego i koordynatora projektów infrastrukturalnych

  • Znajomość rozwiązań High Availability oraz Fault Tolerance klasy enterprise

  • Umiejętność automatyzacji zadań, pisania skryptów systemowych

  • Co najmniej podstawowa znajomość zasad licencjonowania oprogramowania Microsoft, VMware, baz danych itd., pozwalająca na tworzenie realistycznych budżetów projektowych

  • Swoboda w porozumiewaniu się językiem angielskim na potrzeby tworzenia dokumentacji technicznej/projektowej i komunikacji z zespołami angielskojęzycznymi (poziom B2/C1)

  • Duża odpowiedzialność, samodzielność, terminowość uraz umiejętność organizacji własnej pracy

Mile widziane

  • Certyfikaty z obszaru zarządzania projektami oraz ITIL oraz ich rozumienie i umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce

  • Doświadczenie we współpracy z firmami outsourcingowymi

  • Doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych lub firmach z sektora podlegającego regulacjom

To oferujemy

  • Interesującą pracę w międzynarodowej instytucji finansowej

  • Kontakt z nowymi technologiami

  • Umowę o pracę oraz opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego

  • Pracowniczą kawiarnię ze zniżkami na oferowane napoje oraz posiłki

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dyżury lekarza w biurze
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • karta sportowa na preferencyjnych warunkach

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku. Bądź prekursorem nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej, kreuj cyfrową przyszłość razem z nami!
Jesteśmy bankiem cyfrowym.