Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2022-02-02
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza
angielski
Specjalista ds. Walidacji Modeli
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: KwF/BWM

Twój zakres obowiązków

  • Walidacja modeli statystycznych dla ryzyka kredytowego (modele scoringowe, IFRS 9, IRB) oraz innych rodzajów ryzyka

  • Przygotowywanie raportów walidacyjnych z przeprowadzonych analiz

  • Opiniowanie wyników monitorowania modeli ryzyka kredytowego oraz innych rodzajów ryzyka

  • Eksploracja danych w zakresie walidacji modeli oraz rozwój metod walidacji modeli

  • Udział w pracach projektowych związanych z rozwojem procesu walidacji modeli (w tym automatyzacja procesu obliczeń)

  • Udział w tworzeniu wewnętrznych regulacji Banku w zakresie związanym z walidacją i z ryzykiem modeli ryzyka zgodnie z rekomendacjami KNF

  • Rozwój metod służących pomiarowi ryzyka modeli

  • Przygotowywanie prezentacji na potrzeby zarządcze

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe: matematyka, ekonomia ze specjalizacją w obszarze ekonometrii, statystyki lub inżynierii finansowej

  • Mile widziane doświadczenie w budowie lub walidacji modeli ryzyka kredytowego, ryzyka płynności lub ryzyka rynkowego

  • Dobra znajomość MS SQL, Excel oraz pakietów statystycznych R

  • Mile widziana znajomość PYTHON

  • Dobra znajomość języka angielskiego

  • Samodzielność w wykonywaniu prac analitycznych z zastosowaniem metod analizy ilościowej (matematyka, ekonometria, statystyka)

  • Dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy

  • Komunikatywność

To oferujemy

  • Zatrudnienie w Biurze Walidacji Modeli w Centrali w Warszawie, Wrocławiu lub Gdańsku
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze walidacji modeli kredytowych
  • Możliwość pracy w organizacji wykorzystującej metodę wewnętrznych ratingów (IRB)
  • Możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy z zakresu metod probabilistycznych
  • Możliwość udziału w szkoleniach z PYTHONA
  • Przyjazną atmosferę pracy w profesjonalnym i ambitnym zespole
  • Wsparcie przełożonego oraz opiekę i pomoc bradziej doświadczonych pracowników
  • Bezpieczne i elastyczne warunki pracy - praca w systemie hybrydowym (home office oraz praca w biurze przy zachowaniu środków ostrożności i uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej)

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • umowa o pracę
  • kwartalny system premiowy
  • punkt obsługi pielęgniarskiej i lekarskiej w Centrali

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium