EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2022-05-25
Warszawa, mazowieckie
Podatki, Konsulting, Analiza
angielski

Praktykantka/Praktykant w zespole Transaction Tax, dział Doradztwa Podatkowego

Warszawa

Twój zakres obowiązków

Zespół Transaction Tax zajmuje się szeroko pojętym wsparciem transakcyjnym (Tax M&A) oraz międzynarodowymi strukturyzacjami podatkowymi. Oferujemy możliwość rozwijania wiedzy m.in. z zakresu podatków międzynarodowych oraz dajemy możliwość poznania zagranicznych systemów podatkowych. Twoje główne zadania to analiza przepisów prawa podatkowego, interpretacji podatkowych i orzecznictwa sądów administracyjnych, przygotowywanie podatkowych raportów due diligence oraz memorandów podatkowych, doradztwo podatkowe przy transakcjach i przygotowaniu dokumentów transakcyjnych oraz kontakt z organami podatkowymi.

Nasze wymagania

  • Chcesz się szybko rozwijać. To, co już wiesz, jest ważne, ale dla nas kluczowe jest Twoje podejście. Jeśli myślisz innowacyjnie, szybko znajdujesz rozwiązania i nadążasz za zmieniającym się światem, pasujesz do nas.

  • Masz w sobie ciekawość. Lubimy tych, którzy zadają dobre pytania i szukają odpowiedzi, jak sprawić, żeby wszystko działało lepiej.

  • Cenisz sobie różnorodność. Szukamy ludzi, którzy doceniają różne spojrzenia na świat i nie boją się włączać do wspólnej pracy tych, którzy mają inny punkt widzenia.

  • Możesz się pochwalić następującym kwalifikacjami:

  • Znajomością języka angielskiego na poziomie min. B2,

  • Zdolnościami analitycznymi i znajomością MS Excel,

  • Umiejętnością pracy w zespole,

  • Statusem studenta studiów IV lub V roku,

  • Aktywnością w kołach naukowych/organizacjach studenckich,

  • Docenimy również wcześniejsze doświadczenie w tematyce transakcyjnej.

To oferujemy

  • Szkolenia, kursy i programy rozwojowe, które przygotują Cię na przyszłość technologicznie i biznesowo.
  • Możliwość poszerzania horyzontów poprzez zdobywanie różnorodnych doświadczeń na różnorodnych projektach i współpracę z osobami posiadającymi zróżnicowane doświadczenie.
  • Szybki, świadomy i dobrze doinwestowany rozwój kariery
  • Efekt Twoich działań widoczny i ważny w zespołach, w których pracujesz, klientach, biznesach i społecznościach. Razem budujemy lepiej działający świat.

Co jeśli Twoja ciekawość może pomóc stworzyć świat, o którym wszyscy marzymy?

W EY masz szansę zdobyć wyjątkowe doświadczenie. Pomożemy Ci w tym dając dostęp do najnowocześniejszej technologii i otaczając ludźmi, którzy mają za sobą niejeden prestiżowy projekt. Dodaj do tego globalną skalę projektów i kulturę pracy, w której możesz być sobą, a otrzymasz wzór na pełne wykorzystanie potencjału, który w Tobie drzemie. Dzięki programom szkoleniowym EY zyskasz umiejętności niezbędne nie tylko teraz, ale także w przyszłości. Podobnie z relacjami – przyjaciele, mentorzy i liderzy których tu poznasz, będą Ci towarzyszyć wszędzie, gdzie zaprowadzi Cię Twoja własna ścieżka kariery.

Czego się możesz spodziewać

  1. Rozpocznij drogę do EY tutaj – aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy – załóż profil i dołącz CV.
  2. Dokładnie zapoznamy się z Twoją aplikacją. Jeśli rekruter da Ci zielone światło, otrzymasz link do testów online. Wypełnij je gdzie tylko chcesz.
  3. Wybrane osoby, które uzyskają pozytywny wynik z testów zaprosimy na rozmowę z rekruterem oraz osobami z działu, do którego aplikujesz.

Benefity

dofinansowanie
zajęć sportowych
nauki języków
dofinansowanie szkoleń i kursów
możliwość pracy zdalnej
elastyczny czas pracy
owoce
spotkania integracyjne
firmowa drużyna sportowa
służbowy telefon do użytku prywatnego
firmowa
biblioteka
gry wideo
w pracy
kawa / herbata/napoje
strefa relaksu
wyprawka
dla dziecka
paczki świąteczne
program rekomendacji pracowników
możliwość uzyskania uprawnień
inicjatywy dobroczynne
pikniki rodzinne

Benefity

  • dofinansowanie
  • zajęć sportowych
  • nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • firmowa
  • biblioteka
  • gry wideo
  • w pracy
  • kawa / herbata/napoje
  • strefa relaksu
  • wyprawka
  • dla dziecka
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 300 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 5000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki” - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku. W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2021 aż o 60% i zrealizowaliśmy cel ujemnej emisji dwutlenku węgla w skali całej organizacji.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.