KPMG
Data aktualizacji: 2022-06-10
Wrocław, dolnośląskie
Podatki, Konsulting, Księgowość
angielski
REKRUTACJA ZDALNA

Tax Konsultant – podatki pośrednie (VAT, akcyza)

Wrocław

umowa o pracę

Nasi doradcy podatkowi pomagają krajowym oraz zagranicznym klientom, zarówno wielkim korporacjom jak i firmom rodzinnym. Pomagamy w efektywnej ocenie skutków podatkowych podejmowanych przez naszych klientów decyzji gospodarczych oraz we wdrożeniu najbardziej efektywnych podatkowo strategii. Zajmujemy się m.in. doradztwem w zakresie VAT, podatków dochodowych, podatków międzynarodowych, cen transferowych, postępowań podatkowych i sądowych oraz ulg i dotacji.

Opis stanowiska:

  • analizę przepisów podatkowych oraz stanowisk organów podatkowych i orzecznictwa sądów administracyjnych w zakresie podatków pośrednich (VAT i akcyza)
  • przygotowanie opinii w zakresie podatków pośrednich (VAT i akcyza) w języku polskim i angielskim
  • udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego w zakresie podatków pośrednich dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, w tym udział w projektach realizowanych łącznie z innymi zagranicznymi biurami KPMG na świecie
  • udział w projektach z obszaru rozliczeń podatku VAT dla klientów, w tym rejestracja podmiotów krajowych i zagranicznych dla celów podatku VAT, a następnie prowadzenie bieżących rozliczeń podatku VAT (m.in. przygotowywanie plików JPK oraz deklaracji podatkowych)
  • doradztwo oraz udział w zakładaniu Grup VAT, w tym ich rejestracja oraz prowadzenie bieżących rozliczeń podatku VAT
  • udział w projektach związanych z implementacją Krajowego Systemu e-Faktur obejmujących nie tylko doradztwo podatkowe w tym zakresie ale także analizę procesów danego podmiotu w tym doradztwo w zakresie ich usprawnienia

Wymagania:

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • 1-3 letniego doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego z zakresu podatków pośrednich; znajomość zagadnień celnych będzie dodatkowym atutem
  • bardzo dobrej znajomości MS Office (MS Excel, MS Word); znajomość systemów księgowych (np. SAP, Microsoft Dynamics) będzie dodatkowym atutem
  • doskonałych umiejętności organizacyjnych i planowania
  • chęci rozwijania wiedzy branżowej i zrozumienia nowych zagadnień biznesowych
  • samodzielności i odpowiedzialności

Oferujemy:

  • interesującą pracę w interdyscyplinarnym i międzynarodowym środowisku
  • elastyczny czas pracy
  • możliwość pracy zdalnej, nawet w pełnym wymiarze
  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach
  • atrakcyjny pakiet socjalny, w tym kartę MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, bony świąteczne
  • możliwość dofinansowania do nauki języków obcych
  • przyjazną atmosferę pracy
Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce
KPMG Sp. z o.o., Departament People & Culture, ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

©2022 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nazwa i logo KPMG są znakami towarowymi używanymi na podstawie licencji przez niezależne firmy członkowskie globalnej organizacji KPMG.
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Office
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski
MS Office