TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Data aktualizacji: 2022-07-20
Warszawa, mazowieckie
Ubezpieczenia, Analiza
Specjalista ds. zarządzania ryzykiem
Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków:

  • Kształtowanie i realizacja strategii zarządzania ryzykiem obowiązującej w Towarzystwie
  • Wsparcie jednostek operacyjnych w procesie zarządzania ryzykiem operacyjnym
  • Monitorowanie procesu zarządzania ryzykiem (ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka operacyjnego)
  • Wdrażanie rozwiązań optymalizujących procesy zarządzania ryzykiem w Towarzystwie
  • Tworzenie i aktualizacja regulacji wewnętrznych dotyczących systemu zarządzania ryzykiem w Towarzystwie
  • Opiniowanie regulacji wewnętrznych
  • Przygotowywanie dokumentacji, analiz oraz rekomendacji na potrzeby zarządzania ryzykiem Towarzystwie
  • Koordynacja prac dotyczących przygotowania prac Komitetu Ryzyka (kwartalnie)
  • Koordynacja prac dotyczących przygotowania raportu ORSA, SFCR i RSR (rocznie)
  • Prowadzenie szkoleń z obszaru zarządzania ryzykiem w Towarzystwie
  • Zapewnienie zgodności zarządzania ryzykiem w Towarzystwie z wymogami nadzorczymi oraz najlepszymi praktykami rynkowymi
  • Promowanie kultury ryzyka w Towarzystwie

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, z preferowanymi kierunkami: ekonomia, ubezpieczenia, finanse lub rachunkowość, zarządzanie
  • Minimum rok doświadczenia w zarządzaniu ryzykiem w branży finansowej (ubezpieczenia, bankowość)
  • Znajomość regulacji nadzorczych i rekomendacji KNF w zakresie zarządzania ryzykiem ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka operacyjnego
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)
  • Umiejętność formułowania przejrzystych i jasnych wniosków
  • Samodzielność w działaniu
  • Proaktywna postawa biznesowa
  • Rzetelność i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • Chęć rozwoju i ciągłego zdobywania doświadczenia

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Dostęp do benefitów (prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenia na życie, zniżki pracownicze na ubezpieczenia)
  • Możliwość rozwoju w jednej z najszybciej rozwijających się firm ubezpieczeniowych w Polsce

Dobra praca? Jest TUZ, tuż. W takiej firmie jeszcze nie pracowałeś. Bo drugiej takiej nie ma. Żadna inna firma w historii ubezpieczeń w Polsce nie zmieniła się tak bardzo i tak korzystnie jak TUZ. Efekty? Rynek ubezpieczeń zmalał, a TUZ urósł. Do tego dostał nagrodę z KNF za mediacje, czyli szczególnie przychylne traktowanie Klientów. „Bądź uczciwy jak TUZ” – to tytuł z „Gazety Ubezpieczeniowej” i nasze motto. Nasze, czyli firmy, której prezes został uznany Menedżerem Roku 2019. „O TUZ to się mówi” – zauważa prasa. A teraz poszukaj drugiej takiej firmy albo zgłoś się do nas, oTUZ to!

Poziom stanowiska
Specjalista
Umiejętności
MS Office
Specjalista
MS Office