mBank S.A.
angielski

Od nas dostaniesz:

Współpraca
z ekspertami
Świeża kawa
bez limitu
Przyjazna
atmosfera
Dostęp do
wewnętrznego
rynku pracy
Mobilne
narzędzia do
rozwoju
kompetencji
Możliwość
rozwoju w grupie
mBanku

Zobacz co nas motywuje do pracy:

Przekonaj się jakie będą Twoje powody
do radości!

mBank ostrzega:
Inspirujemy każdego dnia!
Ekspert/tka ds. ochrony danych osobowych
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: MBŁ40/0622

By zagwarantować realizację zadań powierzonych Inspektorowi Danych Osobowych, w banku powołano Zespół ds. ochrony danych osobowych. Wspiera on inspektora w takich zadaniach jak monitorowanie realizacji RODO w banku, udział w projektach bankowych, kontrolowanie procesów, doradzanie i opiniowanie, szkolenie pracowników banku, współpraca z organem nadzorczym, obsługa naruszeń, wydawanie standardów postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych, współpraca w zakresie RODO ze spółkami z Grupy.

Twój zakres obowiązków

  • opiniowanie, w tym regulacji wewnętrznych lub projektów umów, aby były zgodne z RODO,
  • doradzanie, jak wdrożyć odpowiednie i skuteczne środki organizacyjne, które ochronią dane osobowe oraz jak przestrzegać RODO,
  • kontrolowanie procesów oraz produktów informatycznych, aby były zgodne z RODO,
  • wykrywanie i szacowanie ryzyka związanego z przetwarzaniem danych osobowych oraz wskazywanie sposobów, jak je zminimalizować,
  • monitorowanie norm i standardów bezpieczeństwa, które dotyczą produktów informatycznych oraz wydawanie rekomendacji, aby je wdrożyć i chronić przetwarzane w nich dane odpowiednio do zagrożeń,
  • współdziałanie z zespołem bezpieczeństwa IT przy ocenie ryzyka bezpieczeństwa procesów oraz ocenie klasy bezpieczeństwa produktów informatycznych,
  • współpracowanie z jednostkami organizacyjnymi banku w zakresie realizacji obowiązków RODO,
  • uczestniczenie w projektach bankowych, by gwarantować ich zgodność z RODO,
  • odpowiadanie na pytania osób, których dane dotyczą, jeśli wpływają na skrzynkę mailową inspektordanychosobowych@mbank.pl .

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • 2 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w obszarze bankowości,
  • praktyczna znajomość RODO (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
  • znajomość jęz. angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w mowie i piśmie,
  • posługiwanie się aplikacjami: Excel, MS Forms, confluence,
  • otwartość i komunikatywność,
  • umiejętność współpracy i pracy w zespole,
  • samodzielność w działaniu i organizacji własnej pracy.

Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Excel
Specjalista
Języki
angielski
MS Excel