Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2022-10-06
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Administracja
REKRUTACJA ZDALNA
Radca Prawny w Zespole Wspomagania Prawnego

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Wspomaganie prawne w zakresie restrukturyzacji i windykacji wierzytelności w sprawach gospodarczych, w tym:

  • Wydawanie opinii prawnych, bieżące wspomaganie pracowników merytorycznych, współudział w negocjacjach

  • Analiza sytuacji formalno-prawnej dłużników, wierzytelności Banku i ich zabezpieczeń oraz stanu spraw sądowych

  • Proponowanie optymalnych sposobów postępowania prawnego Banku celem dochodzenia należności

  • Opiniowanie i tworzenie dokumentów dotyczących działań w ww. zakresie, w tym w sprawach sądowych

  • Zastępstwo procesowe w postępowaniach sądowych w oparciu o udzielone pełnomocnictwa

Nasze wymagania

  • Uprawnienia Radcy Prawnego

  • Niezbędne doświadczenie w zakresie obsługi prawnej związanej z prawem gospodarczym, windykacyjnym, restrukturyzacyjnym, upadłościowym

  • Bardzo dobra znajomość prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  • Doświadczenie w banku, instytucji finansowej lub kancelarii prawnej obsługującej banki

  • Doświadczenie jako pełnomocnik procesowy w postępowaniach sądowych, w szczególności gospodarczych oraz restrukturyzacyjnych i upadłościowych

  • Umiejętność kreowania rozwiązań i budowania strategii postępowania w sprawie

  • Samodzielność w działaniu oraz ocenie krytycznych zdarzeń w procesie

Mile widziane

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • Umowę o pracę wraz z pakietem socjalnym

  • Pracę przy ciekawych, precedensowych sprawach prawnych pozwalającą na zdobycie unikalnych doświadczeń

  • Możliwości rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji

  • Dostęp do platformy My Benefit

  • Motywujący system wynagradzania

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dyżury lekarza w biurze
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • parking rowerowy
  • dostęp do platformy MyBenefit

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium