Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2022-10-26
kujawsko-pomorskie
Bankowość, IT, Administracja
angielski
Senior Linux Administrator

Miejsce pracy:

Twój zakres obowiązków

  • Administracja systemami wewnętrznymi pracującymi pod kontrolą systemów Linux (RedHat 7/8; CentOS 7/8, Ubuntu)

  • Wdrażanie poprawek bezpieczeństwa, usuwanie wykrywanych podatności w systemach, hardening systemu operacyjnego, zapewnienia wysokiej wydajności

  • Automatyzacja zadań administracyjnych, centralizacja konfiguracji, standaryzacja dostarczanych środowisk wirtualnych

  • Codzienna współpraca z zespołami aplikacyjnymi, hostingu i bezpieczeństwa

  • Dbanie o prawidłową wydajność i dostępność tworzonych środowisk Linux

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w roli administratora systemów Linux (RedHat / CentOS)

  • Znajomość zagadnień standaryzacji konfiguracji i zabezpieczeń systemu

  • Doświadczenie w automatyzacji procesów, skryptowaniu elementów konfiguracyjnych: bash, Ansible, PowerShell, PowerCli

  • Znajomości systemów automatyzacji zarządzania infrastrukturą: Puppet, Ansible, Chef, Tower

  • Adaptacja do obowiązujących procedur i polityk bezpieczeństwa

  • Duża samodzielność i organizacja własnej pracy, terminowość, odpowiedzialność

  • Swoboda w porozumiewaniu się językiem angielskim na potrzeby tworzenia dokumentacji technicznej / projektowej

  • Gotowość do pracy w trybie dyżurowym

Mile widziane

  • Doświadczenie w budowaniu środowisk wysoko dostępnych: klastrowanie / tworzenie środowisk zapasowych

  • Znajomości zagadnień wirtualizacji: VMWare, Linux Ubuntu, Windows Server 2012/2016/2019

  • Znajomość MS SQL, Oracle lub MySQL

  • Znajomość Apache, Tomcat, JBOSS, WebSphere, WebLogic lub Varnish

  • Znajomość platform chmurowych typu Azure, AWS, Google CLoud

  • Certyfikaty z administracji systemami Linux, np. RHCSA, RHCE, itp.

  • Doświadczenie pracy z banku, innych instytucjach finansowych lub firmach w sektorach regulowanych z sinym naciskiem na bezpieczeństwo i stabilność systemów oraz procesów IT

To oferujemy

  • Interesującą pracę w międzynarodowej instytucji finansowej
  • Kontakt z nowymi technologiami
  • Umowę o pracę oraz opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • dostęp do platformy MyBenefit

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku. Bądź prekursorem nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej, kreuj cyfrową przyszłość razem z nami!
Jesteśmy bankiem cyfrowym.