IBM BTO Business Consulting Services
Data aktualizacji: 2017-10-25
Kraków, małopolskie
IT, BPO/SSC
angielski
Starszy Specjalista IT (Administrator systemów Linux)

Miejsce pracy: Poland, Kraków, ul. Armii Krajowej 18

Bedziesz częscią zespołu administratorów systemów Linux wspierających środowiska produkcyjne/testowe/developerskie działające w lokalnych Data Centers jaki i w chmurze.

 Kluczowe zadania:

  • Definiowanie architektury systemów, współpraca z architektami aplikacji w celu doboru optymalnej konfiguracji środowiska IT. Instalacja i konfiguracja nowych systemów (systemy operacyjne, middlewares, aplikacje) łącznie z  utrzymaniem istniejących.
  • Monitorowanie zdarzeń/obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów. Rozwiązywanie problemów i zapewnienie spójności oraz stabilnosci systemów. Ścisła współraca wewnątrz zespołu jak i również z zewnętrznymi grupami wspierąjącymi wspólne procesy biznesowe.

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w tworzeniu architektury infrastruktury IT
  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Red Hat)
  • Umiejętność tworzenia skryptów: (Bash, perl, python,itp)
  • Umiejętność automatyzacji procesów (ansible, salt, puppet, chef)
  • Znajomość środowisk monitorujących systemy IT
  • Znajomość technologi wirtualizacyjnych (glownie VMWare,Xen,KVM)
  • Znajomość tematyki sieci komputerowych (LAN,WAN),
  • Znajomość protokołów i usług sieciowych (sFTP, DNS, HTTP,HTTPS, FTP, NFS, SMB, CIFS)
  • Znajomość tematyki hardeningu systemów.
  • Ukierunkowanie na wsparcie usług i serwisów
  • Bardzo wysokie zdolności interpersonalne
  • Dobra organizacja pracy
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Umiejetność dokumentowania pracy
  • Umiejetność prowadzenie wielu zadań
  • Zdyscyplinowanie i automotywacja
  • Umiejetność pracy w w zespole

Preferowane:

  • Znajomość rozwiązań software'owych IBM
  • Znajomość rozwiązań centralnej autentykacji i zabezpieczenia dostepów do systemów łącznie z implementacją Single Sign-on
  • Znajomość środowisk bazodanowych (IBM DB2, MS SQL, mySQL)

How to apply:

If you are interested, please send your CV via Apply button below. APPLY

IBM BTO reserves the right to contact selected candidates

Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski