WIELTON
Data aktualizacji: 2018-01-05
Wieluń, łódzkie
Audyt, Kontroling, Analiza
angielski, rosyjski

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Należy do grona trzech największych producentów w swojej branży w Europie i 10 na świecie. Na sukces Wieltonu w samym tylko Wieluniu pracuje obecnie 1200 pracowników. W ofercie firmy znajduje się 65 typów produktów. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad 60 000 naczep i przyczep. Trafiają one do 35 krajów na świecie. Grupa Wielton posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom Wielton zapewnia wsparcie serwisowe w całej Europie.

Wielton otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w tej części Europy stację do całopojazdowego badania naczepy.

Silny rozwój biznesu i wzrost firmy, tworzy wyzwanie, a jednocześnie, satysfakcjonujące środowisko pracy dla ambitnych i utalentowanych jednostek.

Obecnie poszukujemy kandydata na stanowisko:
Kierownik ds. konsolidacji sprawozdań finansowych
Miejsce pracy: Wieluń, łódzkie

Główne obowiązki:

  • weryfikacja i analiza danych finansowych spółek Grupy na potrzeby sporządzania skonsolidowanego sprawozdania finansowego, w tym przejścia z lokalnych standardów na MSSF
  • weryfikacja pakietów konsolidacyjnych Grupy pod kątem zgodności z polityką Grupy i MSSF
  • koordynowanie prac związanych z uzgadnianiem wzajemnych transakcji pomiędzy spółkami w Grupie
  • ustalanie korekt konsolidacyjnych
  • sporządzenie skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy wraz ze wszystkimi notami,
  • kompletowanie dokumentacji konsolidacyjnej
  • kontakt ze służbami księgowymi spółek zależnych oraz współpraca z audytorami
  • doradztwo w kwestiach związanych z prawidłowym ujęciem księgowym
  • monitorowanie zmian w MSSF oraz wdrożenie ich w spółkach Grupy

Wymagania:

  • doświadczenie na analogicznym stanowisku
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • znajomość UOR oraz MSFF/MSSF
  • znajomość sprawozdawczości finansowej i zasad konsolidacji sprawozdań finansowych
  • mile widziana znajomość języka rosyjskiego

Oferujemy:

  • uczestnictwo w nowych projektach, możliwość wdrażania swoich pomysłów
  • pracę w firmie będącej liderem w branży
  • pakiet socjalny dostosowany do potrzeb pracownika
Zainteresowanych ofertą pracy prosimy o przesłanie CV poprzez przycisk "Aplikuj":

Kliknięcie przycisku „Wyślij” oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez Wielton S.A. zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.). Podanie danych jest dobrowolne, w każdej chwili przysługuje Ci prawo do wglądu do danych, ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Twoich danych. Jeżeli nie wyrażasz takiej zgody, prosimy, abyś nie klikał tego przycisku.
Poziom stanowiska
Kierownik
Umiejętności
Kierownik
Kierownik