Schneider Electric Polska
Data aktualizacji: 2018-06-04
Warszawa, mazowieckie
BPO/SSC, Analiza

Kierownik ds. Produktu (m/ż) - Przemienniki częstotliwości oraz układów łagodnego rozruchu silników na NN i ŚN
Warszawa
{info}

Schneider Electric, jako globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce zmienia oblicze przemysłu i miast oraz wzbogaca ludzkie życie. Dzięki naszym technologiom zrównoważony dostęp do energii jest możliwy dla każdego, w każdym miejscu i w każdym momencie. W Schneider Electric nazywamy to Life is On.

Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom – obejrzyj FILM i przekonaj się o tym na własne oczy!

Kandydat powinien posiadać cechy przywódcze i dodatkowo odznaczać się:

Główne zadania:
  • Analiza danych rynkowych dotyczących segmentów, odbiorców, działań konkurencji i wyników sprzedaży pod kątem marketingu PPPP przemienników częstotliwości oraz układów łagodnego rozruchu silników na NN i ŚN

  • Tworzenie i nadzór nad realizacją strategii sprzedaży i marketingu przemienników częstotliwości oraz układów łagodnego rozruchu silników na NN i ŚN

  • Współudział w tworzeniu polityki handlowej dla produktu i jej implementacja

  • Zarządzanie i monitorowanie opłacalności sprzedaży poszczególnych produktów

  • Wprowadzanie na rynek polski nowych produktów w tym dostosowanie regulacji produktowych do otoczenia rynkowego i prawnego

  • Opracowanie działań marketingowych (kampanie reklamowe, kampanie promocyjne, materiały informacyjne)

  • Aktywne poszukiwanie możliwości zwiększenia sprzedaży i zyskowności wybranego produktu lub grupy produktów we współpracy z pracownikami działów sprzedaży, techniczno- aplikacyjnego wsparcia sprzedaży oraz klientami

  • Współpraca z działami sprzedaży pod kątem wdrażania rozwiązań systemowych związanych z przemiennikami częstotliwości lub rozrusznikami silnikowymi

  • Bieżące wsparcie zespołów sprzedażowych oraz wsparcia technicznego w zakresie przemienników częstotliwości

  • Wsparcie negocjacji parametrów handlowych i wdrażanie produktów do różnych kanałów sprzedaży (dystrybucji elektro-technicznej; dystrybucji specjalizowanej; producentów szaf napędowych i rozdzielni; integratorów systemów: napędowych, automatyki przemysłowej i automatyki budynkowej; producentów maszyn; generalnych wykonawców; użytkowników końcowych z branży przemysłowej) w modelu sprzedaży pośredniej lub bezpośredniej

Wymagania:
  • Bardzo dobra znajomość rynku przemienników częstotliwości oraz układów łagodnego rozruchu silników na NN i ŚN w Polsce

  • Wiedza w zakresie zastosowań przemienników częstotliwości w różnych aplikacjach przemysłowych, sprzedaży oraz w zagadnieniach marketingu PPPP

  • 5 lat doświadczenia na stanowiskach: kierownika produktu – przemienniki częstotliwości, inżyniera sprzedaży lub inżyniera wsparciu sprzedaży przemienników częstotliwości

  • Umiejętności zarządzania sprzedażą produktów w różnych kanałach w modelu sprzedaży pośredniej lub bezpośredniej

  • Umiejętności komunikacyjne oraz pracy w zespole

  • Wykształcenie wyższe techniczne

  • Biegła znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie

  • Prawo jazdy kat. B
  • Gotowość do spędzania 50% czasu pracy w delegacjach krajowych i zagranicznych

  • Odpowiedzialność, sumienność, kreatywność, samodzielność oraz przedsiębiorczość

  • Łatwość uczenia się i wyciągania wniosków.

Oferujemy:
  • Interesującą pracę w globalnej firmie mającej znaczący udział w rynku

  • Możliwości rozwoju w strukturach międzynarodowych

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów (m.in. karta Multisport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie I ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do posiłków, wczasów oraz nauki języków obcych)

  • Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy

Benefits we offer:

Social
Fund
Life
Insurance
Medical
care
Yearly
bonus
Christmas
bonus and
recognition
awards
At Schneider Electric, we believe access to energy and digital is a basic human right. We empower all to do more with less, ensuring Life Is On everywhere, for everyone, at every moment. We provide energy and automation digital solutions for efficiency and sustainability.

Poziom stanowiska
Kierownik
Kierownik
Kierownik