PwC
Data aktualizacji: 2019-03-23
Konsulting

PwC to sieć ponad 180.000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii.

Inspirujemy, dzielimy się wiedzą i budujemy relacje. Wspieramy pracowników w ciągłym rozwoju i nauce, aby mogli kształtować otaczającą nas rzeczywistość biznesową. Nasza przewaga tkwi w tym, co ludzkie. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

Poznański zespół podatków bezpośrednich świadczy usługi w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych. Zespół realizuje projekty między innymi w następujących dziedzinach:

•bieżące doradztwo podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą;
•planowanie podatkowe;
•restrukturyzacje w grupach kapitałowych;
•przeglądy podatkowe;
•wsparcie zespołu audytowego w weryfikacji rozliczeń podatkowych badanych klientów;
•reprezentacja przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi (kontrole podatkowe, postępowania wymiarowe oraz pomoc w odzyskiwaniu nadpłaconych podatków);
•transakcje fuzji i przejęć.

Z uwagi na charakter zespołu (biuro regionalne) oraz realizację kompleksowych projektów, konsultanci mają także możliwość rozwoju w innych obszarach, takich jak podatek VAT, podatek od nieruchomości, podatek PIT oraz podatek od czynności cywilnoprawnych.

Rola

Zakres obowiązków na stanowisku:

  • przygotowywanie raportów i opinii dla klienta, pism procesowych;
  • bieżący kontakt z klientami oraz innymi zespołami w ramach PwC, zaangażowanymi w obsługę klientów zespołu;
  • stały rozwój wiedzy prawno-podatkowej i umiejętności biznesowych;
  • obsługa kontroli podatkowych, postępowań podatkowych oraz spraw sądowo-administracyjnych.

Profil kandydata

Od Kandydatów oczekujemy:

  • wyższego wykształcenia;
  • min.1-1.5 roku doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego - w przypadku stanowiska Konsultanta;
  • min. 3  lat doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego - w przypadku stanowiska Starszego Konsultanta;
  • dobrej znajomości przepisów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych;
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
  • umiejętności identyfikowania problemów i poszukiwania praktycznych rozwiązań;
  • poprawnego, logicznego formułowania porad i pism w języku polskim i angielskim;
  • umiejętności pracy w grupie;
  • sprawnego zarządzania zadaniami w czasie;
  • uprawnienia doradcy podatkowego lub radcy prawnego będą dodatkowym atutem.
Oferujemy

  • dostosowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb;
  • dobra, koleżeńska atmosfera pracy i kultura wzajemnego wsparcia;
  • możliwość kompleksowego rozwoju w obszarze podatków, a w aspekcie długoterminowym rozwijanie specjalizacji w określonej dziedzinie;
  • możliwość pracy i awansu w jednej z najlepszych i największych firm doradczych na świecie;
  • bezpośrednia współpraca z osobami z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego;
  • atrakcyjne wynagrodzenie z pakietem dodatkowych świadczeń i bonusów.