ArcelorMittal Business Center of Excellence
Data aktualizacji: 2018-10-25
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Księgowość, BPO/SSC
angielski
Starszy specjalista ds. księgowości w dziale Księgi Głównej

ArcelorMittal Business Center of Excellence Poland w Dąbrowie Górniczej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych w sposób zgodny z przepisami prawa bilansowego i zasadami przyjętymi przez obsługiwaną Spółkę
  • Terminowe i poprawne sporządzanie sprawozdań i deklaracji (w tym sprawozdań NBP i GUS) zgodnie z przepisami prawa i wytycznymi grupy ArcelorMittal
  • Raportowanie w systemie BPM wg standardów grupy ArcelorMittal
  • Weryfikacja i analiza dokumentów pod kątem deklaracji VAT w Spółce
  • Księgowania w zakresie środków trwałych i prowadzenie rejestru środków trwałych (ich aktywowanie, księgowanie amortyzacji) – jako zastępstwo
  • Analiza, przygotowanie i księgowanie dokumentów PK dotyczących KG, księgowania związane z zamknięciem miesiąca (np. wycena rozrachunków, wiekowanie należności, przegrupowanie sald, aktualizowanie rezerw i odpisów aktualizujących)
  • Terminowe i poprawne zamknięcie miesiąca/kwartału/roku; uzgadnianie sald prowadzonych kont, w tym sald rozrachunków (włączając interco reconciliation)
  • Księgowanie i archiwizacja dokumentów dotyczących m.in. zapasów, środków trwałych, rezerw, listy płac, rozliczania inwentaryzacji
  • Kontrola prawidłowości i terminowości księgowań na kontach obsługiwanej Spółki
  • Współpraca przy przygotowywaniu sprawozdania finansowego obsługiwanej Spółki
  • Analizy, przygotowywanie raportów i innej dokumentacji
  • Śledzenie na bieżąco przepisów z zakresu rachunkowości i ich wdrażanie
  • Regularny kontakt z klientem wewnętrznym/zewnętrznym
  • Udział w projektach ciągłego doskonalenia; usprawnianie procesów i procedur

Wymagania:

  •  Wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane w obszarze finansów i księgowości
  •  Dobra znajomość przepisów rachunkowości, wiedza z zakresu IFRS
  •  Wiedza z obszaru środków trwałych i odroczonego podatku dochodowego
  •  Min. 2 lata doświadczenia w obszarze pełnej księgowości średniej lub dużej spółki lub w dziale księgi głównej (GL) SSC/BPO
  •  Min. 1 roczne doświadczenie w obszarze środków trwałych średniej lub dużej spółki
  •  Znajomość języka angielskiego – w stopniu umożliwiającym komunikację w mowie i piśmie
  •  Mile widziane doświadczenie w pracy w SSC/BPO
  • Doświadczenie w pracy z systemem SAP będzie znaczącym atutem
  • Praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności programu MS Excel
  • Umiejętność ustalania priorytetów i pracy pod presją czasu, dyspozycyjność
  • Bardzo dobra organizacja pracy, dokładność, przejawianie inicjatywy, otwartość na zmiany
  • Terminowość w realizacji zadań
  • Komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szkolenia profesjonalne oraz szkolenia językowe
  • Dofinansowanie do posiłków
  • Bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in. opiekę medyczną Medicover, pakiet MultiSport/MultiKino, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do wypoczynku tzw. "Wczasy pod gruszą"
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji „Dnia Hutnika”
  • Dofinansowania do studiów / kursów profesjonalnych
  • Miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza
Pamiętaj, aby do swoich dokumentów dołączyć oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na pozostawienie moich danych osobowych w bazie danych ArcelorMittal Business Center of Excellence Poland Sp. z o.o Sp. k. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, al. J. Piłsudskiego 92, oraz na przetwarzanie ich dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 O ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883).