Michael Page
Data aktualizacji: 2018-10-18
Główna Księgowa (m/f)
Nr ref. 31038_MP_PL
Zabrze, śląskie
Księgowość, BPO/SSC

Zabrze31038_MP_PL
Naszym klientem jest międzynarodowa organizacja z dziedziny utrzymywania dostępności procesów produkcyjnych. Ich usługi świadczone są w oparciu o sprawdzony, efektywny model operacyjny wykorzystujący regionalne centra operacyjne, elastyczne zarządzanie zasobami oraz dobrze zdefiniowany, przejrzysty katalog usług.
Oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie w renomowanej organizacji
  • Pakiet benefitów (Opieka Medyczna, Multisport, Ubezpieczenie Grupowe)
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Premia za wyniki roczna do 15% wynagrodzenia zasadniczego rocznego
  • Praca w przyjaznej atmosferze w zespole profesjonalistów
Opis stanowiska
  • Odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z przepisami prawa podatkowego UoR
  • Kontrolowanie poprawności księgowań wykonywanych przez podległych pracowników
  • Wykonywanie niezbędnych księgowań w systemie finansowo - księgowym
  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i księgowych
  • Weryfikowanie poprawności dokumentacji księgowej i podatkowej
  • Aktualizowanie polityki rachunkowości spółki oraz planu kont
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Dokonywanie płatności zobowiązań
  • Monitoring należności oraz windykacja przeterminowanych kwot
  • Odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń podatkowych spółki
  • Przeprowadzanie kalkulacji podatkowych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych
  • Dokonywanie płatności oraz zobowiązań publiczno-prawnych
  • Rekomendowanie optymalizacji podatkowych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, Banki, GUS, NBP, PFRON, Audyt)
  • Przeprowadzanie kontroli audytów, współpraca z audytem
  • Zamykanie okresów rozliczeniowych zgodnie z harmonogramem spółki
  • Zamykanie poszczególnych etapów księgowych
  • Wspieranie procesu analizy danych finansowych
  • Prowadzenie ZFŚS w spółce w zakresie przygotowania budżetu oraz planowanego podziału środków
  • Zarządzanie zespołem podległych pracowników (5)
  • Weryfikacja Payroll'u
Profil kandydata
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość), certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będzie dodatkowym atutem
  • Min. 1 rok doświadczenia w pracy na stanowisku Główny Księgowy
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, VAT EU)
  • Biegła znajomość sytemu Symfonia - będzie bardzo dużym atutem
  • Dobra znajomość języka angielskiego (pozwalająca na swobodne biznesowe kontakty z Centralą Spółki)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
  • Zdolności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • Pro aktywne podejście do zarządzania systemami i procesami
  • Odpowiedzialność, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
  • Otwartość, komunikatywność, systematyczność oraz zaangażowanie
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym, nastawienie na ciągłe doskonalenie i rozwój podległego zespołu
Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

Kandydat w centrum uwagi

Doradztwo i pełne wsparcie

Najlepsze oferty pracy od
sprawdzonych pracodawców

Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista
Specjalista