Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2018-11-27
Główna Księgowa
Nr ref. 180932/4662
Legnica, dolnośląskie
Księgowość

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży automotive, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko

Miejsce pracy: Legnica

Opis stanowiska:
  • przygotowanie sprawozdania finansowego wg ustawy o rachunkowości spółki produkcyjnej,
  • zapewnienie poprawności rozliczeń spółki z urzędem skarbowym w zakresie podatków CIT, VAT oraz sprawozdawczości w tym obszarze,
  • koordynacja audytu finansowego spółki,
  • wprowadzenie efektywnego procesu kontroli sposobu dokumentowania stawki 0% w WDT i Eksporcie,
  • koordynacja przygotowania i składania (gdzie konieczne również przygotowanie) raportów GUS,
  • koordynacja współpracy z Global Business Services we wszystkich aspektach księgowo-podatkowych,
  • współpraca z regionalnym działem podatkowym w zakresie przygotowania dokumentacji cen transferowych,
  • kontrola nad poprawnością księgowań wg ustawy o rachunkowości, w tym kontrola nad planem kont,
  • przegląd uzgodnień sald kont,
  • zapewnienie właściwego uzgodnienia ksiąg US GAAP vs Local GAAP vs Tax GAAP,
  • zapewnienie właściwego obiegu i archiwizacji dokumentacji finansowo-podatkowej,
  • kontrola nad poprawnością księgowań dla celów US GAAP w wybranych obszarach: VAT, ETR, CIT,
  • ścisła współpraca z działem podatkowym w zakresie zmian w ustawodawstwie w Polsce i przełożenia na działalność spółki (monitorowanie zmian, informowanie, wypracowanie odpowiednich procesów księgowych),
  • zapewnienie właściwego ujęcia podatku u źródła (odsetki cash pool, usługi niematerialne, etc) w świetle przepisów CIT,
  • przygotowanie danych do deklaracji VAT dotyczących rejestracji zagranicznych,
  • kontakt z instytucjami zewnętrznymi, w tym US,
  • współpraca z kancelarią prawną w zakresie publikacji i składania rocznego zatwierdzonego sprawozdania finansowego do KRS, US, etc.
  • ciągła optymalizacja procesów księgowych, uproszczenie księgowań, eliminacja zbędnych czynności, automatyzacja raportów,
  • zapewnienie prawidłowego funkcjonowania kontroli SOX w zakresie obszaru sprawozdawczości finansowej i podatkowej,
  • współpraca z Global Business Services (GBS) w zakresie realizacji procesów finansowych obsługiwanych przez centrum,
  • zarządzanie podległym zespołem finansowym, wyznaczanie zakresów obowiązków, monitorowanie, egzekwowanie i ocena realizacji wyznaczonych celów,
  • współpraca z zespołami wdrażającymi systemy i narzędzia informatyczne w ramach procesów finansowych dla Zakładu.
Wymagania:
  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub innym kierowniczym stanowisku w dziale księgowym (wskazane w spółka z branży produkcyjnej),
  • praktyczna znajomość polskiej ustawy o rachunkowości (znajomości US GAAP jest warunkiem koniecznym) oraz prawa podatkowego,
  • mile widziane polskie lub międzynarodowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów/księgowości,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • znajomość aplikacji finansowo-księgowych,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
Oferta obejmuje:
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • umowę o pracę,
  • szeroki pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do karty Multisport, dofinansowania na święta, świąteczne prezenty dla dzieci pracowników, możliwość dofinansowania dalszej edukacji (studia magisterskie, podyplomowe),
  • rozwój oparty o ścieżkę rozwoju.