Przeglądana oferta pracy jest nieaktualna
Technicolor Polska Sp. z o.o. Oddział Financial Shared Service Center
Data aktualizacji: 2018-11-09
Warszawa, mazowieckie
Księgowość
angielski, francuski
Księgowa/y w zespole GL SAP ze znajomością języka francuskiego i języka angielskiego

Technicolor Polska Sp. z o.o.
Oddział Financial Shared Service Center

www.technicolor.com

Jesteśmy światowym liderem w sektorze mediów i nowoczesnych technologii. Technicolor to międzynarodowy koncern, posiadający oddziały na całym świecie i zatrudniający niemal 17 tysięcy osób.
W Polsce znajdują się dwie siedziby. W Józefosławiu zajmujemy się produkcją, a w Technicolor FSSC w Warszawie świadczymy usługi finansowo-księgowe dla europejskich spółek koncernu. Nasz oddział finansowy powstał w 2009 roku i pracuje w nim ponad 100 specjalistów z branży.
Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Zadania i obowiązki:

  • udział w procesie zamknięcia miesiąca, przygotowywanie i raportowanie miesięcznych sprawozdań finansowych zgodnie Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej
  • kalkulacja i księgowanie rezerw i rozliczeń międzyokresowych oraz przygotowywanie raportów
    i zestawień zmian
  • kontrola zapisów księgowych, przygotowywanie i wprowadzanie korekt księgowych
  • prowadzenie rejestru środków trwałych w systemie SAP
  • księgowanie płac i uzgadnianie kont płacowych
  • szczegółowe uzgadnianie sald kont bilansowych na zamknięcie okresu rachunkowego
  • sporządzanie okresowych raportów sprawozdawczych na potrzeby podmiotów wewnętrznych
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych i statystycznych, raportowanie zdarzeń pozabilansowych
  • współpraca z audytorami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz doradcami podatkowymi
  • współpraca i komunikacja z klientami wewnętrznymi oraz instytucjami zewnętrznymi
  • zgłaszanie i wdrażanie usprawnień obsługiwanych procesów

Profil kandydata:

  • bardzo dobra znajomość zagadnień rachunkowych i finansowych poparta doświadczeniem księgowo-rachunkowym na podobnym stanowisku
  • doświadczenie w pracy w systemie SAP
  • znajomość MSR/MSSF
  • wykształcenie wyższe preferencyjnie w obszarach rachunkowość/finanse/ekonomia
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności MS Excel
  • dobra znajomość języka francuskiego i języka angielskiego
  • umiejętności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • odpowiedzialność,  aktywność w działaniu i umiejętność współpracy w zespole
  • umiejętność budowania relacji i współpracy z klientem biznesowym w środowisku