Bank Gospodarstwa Krajowego
Data aktualizacji: 2018-11-16
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Sprzedaż

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej instytucji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w rozwijającej się i nowoczesnej organizacji z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.
Dealer Interbank w Departamencie Rynków Finansowych i Sprzedaży
Miejsce pracy: Warszawa

Odpowiedzialność i zadania:

  • Zawieranie transakcji skarbowych dotyczących: wymiany walutowej, pochodnych na stopę procentową oraz fx, papierów dłużnych skarbowych i komercyjnych na rynku międzybankowym
  • Realizacja założonych celów budżetowych w obszarze produktów skarbowych
  • Wsparcie w zarządzaniu pozycją walutową banku
  • Wsparcie w realizacji zleceń na rynku międzybankowym wynikających z umów instytucjami zewnętrznymi
  • Przygotowanie i aktualizacja tabeli walutowej banku
  • Kalkulacja i wycena produktów skarbowych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne
  • 1-3 lata doświadczenia na rynku międzybankowym w charakterze dealera
  • Znajomość produktów oraz zasad funkcjonowania rynku pieniężnego, walutowego, papierów dłużnych i instrumentów pochodnych
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, Bloomberg, EIKON, Kondor+, FX Trading
  • ACI Dealing Certificate będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Doświadczenie we współpracy z zespołami sprzedażowymi produktów skarbowych
  • Umiejętność kalkulacji i wyceny produktów skarbowych oraz matematyki finansowej niezbędnej w tym obszarze
  • Podstawowa znajomość mechanizmów transmisji danych rynkowych na bieżącą sytuację rynkową
  • Znajomość systemów IT wykorzystywanych w dealing room.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
  • Doskonałą lokalizację biura
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych (karta MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, świadczenia z ZFŚS)
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj
  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami
Poziom stanowiska
Specjalista
Specjalista
Specjalista