Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2019-04-19
Wrocław, dolnośląskie
Konsulting

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta - dynamicznie rozwijającej się instytucji finansowej, poszukujemy Kandydatów na stanowisko

Ekspert ds. Rozwoju Metod Statystycznych
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref. 180725/4848

Opis stanowiska:
  • kreowanie i wdrażanie nowych metod wyceny portfeli wierzytelności,
  • przygotowanie i przeprowadzenie testów metod wyceny,
  • analiza danych, poszukiwanie w nich wartości biznesowej oraz wyciąganie i prezentowanie wniosków na ich podstawie na potrzeby prowadzonych projektów,
  • współpraca i merytoryczne wsparcie dla analityków prowadzących wyceny portfeli.
Wymagania:
  • doświadczenie w pracy naukowej lub w biznesie w jednym z obszarów: metody bayesowskie, wzmacniane gradientowo drzewa, sieci neuronowe lub Support Vector Machines (warunek konieczny),
  • zainteresowania zagadnieniami dotyczącymi modelowania statystycznego – np. modelami GAM, GLM, drzewami klasyfikacyjnymi i regresyjnymi, lasami losowymi lub innymi,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację oraz czytanie dokumentacji i publikacji naukowych,
  • zajomość środowiska R-Project lub innego środowiska analitycznego,
  • znajomość relacyjnych bazy danych oraz SQL (praca w środowisku MS SQL),
  • wykształcenie wyższe z kierunków: matematyka, statystyka lub ekonometria (studia III stopnia będą dodatkowym atutem).
Oferta obejmuje:
  • warunki do kreatywnej pracy i współpracy z doświadczonym zespołem ekspertów,
  • możliwość tworzenia i wdrażania własnych nowatorskich rozwiązań analitycznych w międzynarodowej grupie kapitałowej będącej w czołówce branży zarządzania wierzytelnościami na świecie,
  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę,
  • pakiet socjalny obejmujący m.in. prywatną opiekę zdrowotną i dofinansowanie do karnetów sportowych,
  • elastyczne godziny pracy.