TAURON Polska Energia S.A.
Data aktualizacji: 2019-01-31
Katowice, śląskie
Księgowość
angielski

Grupa TAURON to druga co do wielkości zintegrowana grupa energetyczna w Polsce kontrolująca pełen łańcuch wartości, począwszy od wydobycia węgla aż po sprzedaż energii elektrycznej do klientów końcowych. Obejmuje swoim działaniem 18 % powierzchni kraju na terenie pięciu województw. Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju oraz największy sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej.

W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia, Kopalnia Wapienia „Czatkowice” oraz TAURON Ciepło. TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

TAURON Polska Energia S.A. poszukuje kandydatów na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości

Nr ref: TPE/2018/10/12
Oddział: Centrala
Miejsce pracy: Katowice

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, w zakresie rachunkowości
  • 5 letnie doświadczenie w obszarze rachunkowości
  • Znajomość polskich i międzynarodowych przepisów z zakresu rachunkowości (Ustawa o rachunkowości i MSSF)
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
  • Umiejętność konsolidacji sprawozdań finansowych
  • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, stałe doskonalenie się, podejmowanie decyzji
  • Znajomość systemu finansowo-księgowego klasy ERP
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie B2
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

Mile widziane

  • Doświadczenie w obszarze rachunkowości w spółkach giełdowych oraz grupach kapitałowych
  • Osoby posiadające uprawnienia bądź będące w trakcie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta/ACCA
  • Znajomość wymagań w zakresie sprawozdawczości spółek giełdowych oraz spółek z branży energetycznej
  • Umiejętności w zakresie kształtowania polityki rachunkowości grup kapitałowych
  • Umiejętności w zakresie oceny skutków sprawozdawczych operacji gospodarczych

Zakres obowiązków

  • Udział w zamknięciu ksiąg rachunkowych w celu sporządzenia jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych Spółki i Grupy Kapitałowej
  • Udział w sporządzaniu pakietu konsolidacyjnego Spółki
  • Udział w sporządzaniu jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki i Grupy Kapitałowej
  • Sprawowanie bieżącej kontroli nad poprawnością danych konsolidacyjnych w spółkach zależnych
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych GUS (F01, RF, SP) oraz sprawozdań wymaganych przez NBP
  • Przygotowywanie i wprowadzanie uaktualnień do pakietów konsolidacyjnych
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawnych i ich implementacja do systemu rachunkowości Spółki
  • Opiniowanie wniosków i dokumentów pod kątem ich zgodności z przepisami prawa i regulacjami wewnątrzgrupowymi z zakresu sprawozdawczości finansowej
  • Udział w prowadzonych przez Spółkę projektach o charakterze akwizycyjnym i restrukturyzacyjnym

Oferujemy

  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce

Data ważności

2019-01-31

Aby zaaplikować, kliknij w poniższy przycisk „Aplikuj"

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

Zapraszamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem www.tauron.pl/rodo/klauzula-tpe-rekrutacja
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Office
Specjalista
Języki
angielski
MS Office