Michael Page
Data aktualizacji: 2019-06-07
Finance Manager (m/f)
Nr ref. 32177_MP_PL
Legnica, dolnośląskie
Księgowość, BPO/SSC

Podobne oferty pracy

Capgemini Polska
Katowice, Kraków
Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Opole

Legnica32177_MP_PL

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej w chwili obecnej poszukujemy doświadczonego kandydata na stanowisko Dyrektora Finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za aktywne budowanie i wspieranie operacji oraz strategii finansowej organizacji.
Oferujemy
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń
  • Praca w międzynarodowej, dynamicznej organizacji będącej w fazie wzrostu
  • Możliwość uczestniczenia w interesującym projekcie
Opis stanowiska
  • Zarządzanie pracą całego pionu finansowego jak i jego rozwijanie (kontroling oraz księgowość)
  • Współtworzenie i realizacja strategii finansowej spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej
  • Nadzór nad przygotowywaniem miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych według polskich jak i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego rozliczenia podatkowego
  • Miesięczne raportowanie wyników i analizy rentowności sprzedaży wg grup produktowych, grup klientów wraz z przedstawianiem opinki i prognoz finansowych
  • Tworzenie analiz finansowych i analiz rentowności prowadzonych inwestycji wraz z rekomendacją konkretnych działań
  • Miesięczne raportowanie na potrzeby Prezesa, Dyrektora Sprzedaży oraz innych działów
  • Wsparcie Działu Handlowego w zakresie ustalania cen dla wybranych kontrahentów jak i również udział w negocjacjach nowych kontraktów sprzedażowych
  • Optymalizacja działań i transakcji procesowych poprzez wdrażanie automatyzacji procesów wewnętrznych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, audytorami, inwestorami, prawnikami i innymi podmiotami zewnętrznymi
Profil kandydata
  • Wykształcenie wyższe: finanse, rachunkowość zarządcza
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w finansach na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Praktyczna wiedza i umiejętności z zakresu: rachunkowości zarządczej, budżetowania i kontroli kosztów, analizowania danych finansowych oraz przygotowywania sprawozdań
  • Bardzo dobre umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, jak również gotowość do podjęcia odpowiedzialności za zarządzanie zespołem

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Kierownik