Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Przeglądana oferta pracy jest nieaktualna
EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2019-02-19
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza
angielski
Data aktualizacji: 2019-02-19
Data Analytics Expert w Zespole Śledczej Analizy Danych
Zespół Śledczej Analizy Danych pomaga polskim i międzynarodowym firmom zmierzyć się z problemem przestępstw i nadużyć gospodarczych. Wspomagamy dochodzenia analizując dane z różnych źródeł – systemy finansowo księgowe, ERP, wiadomości e-mail, logi systemowe, wyciągi bankowe, billingi, dane GPS itp. Pomagamy również w projektowaniu i wdrażaniu procesów, procedur i systemów IT, dzięki którym firmy mogą skuteczniej zapobiegać nadużyciom. 
 

Przykładowe projekty, które realizowaliśmy:

  • Analiza danych transakcyjnych banku pod kątem przypadków łamania sankcji gospodarczych
  • Opracowanie rozwiązania do modelowania ryzyka dostawców, który pozwala na wskazanie najbardziej ryzykownych dostawców firmy w oparciu o analizę danych z systemu ERP
  • Przygotowanie API do automatycznej analizy powiązań pracowników oraz kontrahentów
  • Przygotowanie opinii biegłego w sprawie największej polskiej piramidy finansowej

Czym będziesz się zajmować, dołączając do Zespołu Śledczej Analizy Danych?

 
Udział w projektach analitycznych pozwoli Ci na współpracę z zespołem specjalistów, na co dzień wykorzystujących narzędzia takie jak SQL Server, PostgresSQL, Python, R, Tableau, SpotfirePoznasz nie tylko techniczne aspekty pracy, również dowiesz się jak kreatywnie myśleć o danych, żeby wynik analizy był użyteczny w zastosowaniach biznesowych.
 
Projekty, w których weźmiesz udział, będą dotyczyły analizy danych z systemów finansowo-księgowych, billingowych, bankowych. Twoim zadaniem będzie eksploracja danych oraz przedstawienie wyników z wykorzystaniem SQL, języków programowania oraz narzędzi do wizualizacji.

Kim jest nasz idealny kandydat?

  • Potrafi wykorzystywać SQL w praktyce
  • Ma co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku wymagającym pracy z danymi, z użyciem metod wymagających pisania kodu
  • Posiada wykształcenie wyższe (informatyka lub inne kierunki ścisłe: metody ilościowe, ekonometria, studia inżynierskie, matematyka, statystyka, fizyka i pokrewne)
  • Zna bardzo dobrze język angielski
  • Jego dodatkowym atutem będą: znajomość języka skryptowego, narzędzia do wizualizacji danych, doświadczenie we wdrażaniu lub w pracy z systemami finansowo-księgowymi

Oferujemy:

Kwalifikacje oraz certyfikaty
Różnorodne doświadczenie w różnorodnych zespołach
Indywidulna mapa szkoleń
Elastyczny czas i miejsce pracy
Własny Career Consuelor
Program EY Care&Wellness
Owoce w biurze
Biuro z ładnym widokiem i w prestiżowej lokalizacji
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie.
W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.