Michael Page
Data aktualizacji: 2019-02-26
TAX Manager / Expert
Nr ref. 32455_MP_PL
Warszawa, mazowieckie
Podatki, Księgowość, BPO/SSC

Warszawa32455_MP_PL

Naszym Klientem jest wiodący fundusz inwestycyjny typu private equity. Przyszły Tax Manager / Expert będzie raportował do Partnera / CFO i będzie odpowiedzialny za całokształt kwestii związanych z planowaniem, zarządzaniem, rozliczeniami w zakresie podatków, a także polityką podatkową. Będzie Partnerem biznesowym dla osób decyzyjnych w zakresie finansów prowadzonych w Grupie. Nowotworzone stanowisko przez naszego Klienta jest w pełni niezależne, ale będzie również wiązało się z pracą operacyjną.
Oferujemy
Nasz Klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawe projekty, dużą samodzielność.
Opis stanowiska
  • Bieżące doradztwo podatkowe na rzecz spółek z grupy
  • Zarządzanie efektywnością podatkową, w tym koordynacja spójnej polityki podatkowej
  • Rozwój i wdrażanie planowania podatkowego
  • Tworzenie, opiniowanie i nadzór nad realizacją wewnętrznych procedur pod względem podatkowym
  • Analiza regulacji podatkowych, interpretacja orzeczeń sądowych oraz ich wdrażanie w odniesieniu do konkretnych przypadków występujących w firmie
  • Opiniowanie zawieranych umów oraz propozycji nowych rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa podatkowego
  • Aktywne śledzenie zmian podatkowych
  • Zapewnianie pełnej zgodności ze zobowiązaniami prawnymi i wymaganiami przepisów prawa
  • Współpraca z jednostkami organizacyjnymi Spółki w ramach prowadzonych projektów biznesowych
  • Kontrola rozliczeń podatkowych prowadzonych przez zewnętrzne biura księgowe
  • Odpowiedzialność za przygotowanie dokumentacji wymaganej przy TP
  • Analiza transakcji i zabezpieczenie prawidłowości kalkulacji pozostałych podatków tj. PCC, WHT
  • Raportowanie podatkowe do instytucji zewnętrznych
  • Koordynowanie i współtworzenie dokumentacji dotyczących cen transferowych
  • Identyfikacja i raportowanie schematów podatkowych
Profil kandydata
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub prawnicze
  • Uprawnienia Doradcy Podatkowego będą dodatkowym atutem
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym na samodzielnym i/lub managerskim stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Znajomość i umiejętność właściwego interpretowania przepisów
  • Determinacja w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań
  • Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia

Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

DLACZEGO MICHAEL PAGE?

  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców
Poziom stanowiska
Kierownik
Kierownik
Kierownik